„Poté, co jsme zbytečně prohráli v Třebíči, jsem na týmu viděl, že chtějí doma jednoznačně uspět. Celý týden se na to připravovali. A na hřišti lidem ukázali, že fotbal hrát umí. Dali jsme hezký gól, trefili tyčku. Lidem se zápas musí líbit," tvrdil domácí kouč Milan Valachovič.

S vědomím, že jde o šest bodů začali nedělní zápas lépe domácí. Od prvních minut běhali s míčem a tvořili si střelecké příležitosti. Nejprve pálil Cupák ze střední vzdálenosti těsně nad, pak v dobré příležitosti trefil brankáře kapitán Simandl. Tlak MSK gradoval po čtvrt hodině, kdy unikl po levé straně Levčík, brankáře Adamušku už překonal, ale pak zazvonila tyč a balon se odrazil zpět do hřiště.

Domácí fotbalisté se přece jen dočkali, když po nepříliš silné střele brankáři Kroměříže balon vypadl a dobíhající Sasín měl při dorážce ulehčenou pozici. Do konce první části ještě Igwe z dobré pozice minul hostující branku, a tak šli do kabin Břeclavané s nejtěsnějším vedením.

„Ve druhé půli jsme předvedli celou plejádu zahozených šancí. Levčík šel třikrát sám na bránu, Šilinger dvakrát, Simandl měl ještě jednu tutovku. Před prázdnou brankou jsme ale vždy místo přímého zakončení přidávali akcím zbytečné kudrlinky," kroutil hlavou domácí trenér.

Festival zahozených šancí ze strany MSK pokračoval i po změně stran. Krátce po rozehrávce vyrobil hostující gólman hrubku, trefil z odkopu jen Simandla, který to ale nečekal a tísněný nedokázal vyslat dost razantní střelu. V 50. minutě se z rohu Kroměříže vyvinul protiútok Břeclavi, kdy vyzval Šilinger po sólu přes celé ke skórování Levčíka, ale ten po kličce brankáři trefil jen dobíhajícího obránce Hanáků.

Ani sám Šilinger nedokázal proměnit tutovku, když ho po hodině hry vyslal do úniku Levčík. Mladý krajní záložník Břeclavi ale nestihl vystřelit a brankář mu míč sebral. Obrana Kroměříže hořela jako papír. Další dlouhý centr do úniku nedokázal v gól proměnit ani nadvakrát Levčík. A velkopavlovický odchovanec nedokázal vyzrát na Adamušku ani potřetí, když dostal pobídku do uličky.

Jako na houpačce se musel cítit gólman hostí. Poté, co chytil několik tutovek hostí, musel v šestnáctce faulovat v úniku střídajícího Brazilce Carvalha, dostal žlutou kartu a musel čelit penaltě. Tu ale Pavel Simandl s přehledem proměnil, uklidnil domácí tým a zajistil mu důležité body do tabulky. „Máme tři body, s předvedenou hrou jsem také spokojený, takže můžu zhodnotit zápas jako úspěšný," dodal Valachovič.

MSK Břeclav – SK Hanácká Slávia Kroměříž 2:0 (1:0)

Branky: 26. Sasín, 79. Simandl (p.)

ŽK: Simandl – Adamuška, Zapletal, Vojtášek

Střely na branku: 11:4 (6:2)

Rohy: 4:6 (1:2)

Diváků: 150

MSK Břeclav: Prokop – Benetka, Krejčí, Král, Šenk – Šilinger (74. Carvalho), Igwe, Cupák, Simandl (K), Levčík (88. Sasínek) – Sasín (84. Markovič)

SK Kroměříž: Adamuška – Mikulica, Zapletal, Perůtka (K), Steiner, Lapeš (73. Novotný), Nevřala (80. Soukop), Dobeš, Budín, Šturma, Janoštík (46. Vojtášek)