Jediný gól Slovácka si navíc po změně stran dali sami. „Věděli jsme, že hráči áčka Slovácka mají dovolenou a nebudou tak moci posílit svoji rezervu. Kluky jsem upozornil, že proti nim vyběhnou hlavně hráči ročníků 1992 a 1993, tedy prakticky dorostenci. O to jsme měli tu úlohu snazší," tvrdil kouč Břeclavi Milan Valachovič.

Břeclav začala ukázkově. Už ve 4. minutě poslal do šestnáctky Slovácka cent Ondřej Crla a k úžasu všech hráčů skončil až v Urbánkově síti. Za další čtyři minuty mohl dát další branku Doušíček, jeho střelu ale obrana zblokovala. K balonu se však dostal znovu, našel Sasína a ten zvyšoval už na 2:0 pro MSK. „Celý první poločas jsme byli lepší. Hned po těch dvou brankách ještě Ivančic nastřelil břevno. Mohli jsme rozhodnout už v první dvacetiminutovce," mrzelo trošku břeclavského kouče.

Slovácko si sice za první poločas nevytvořilo ani jednu tutovku, ale stačila chvilka nepozornosti, Ondica utekl Lysoňkovi, který musel zatáhnout za záchranou brzdu ještě před vápnem. Následný trestný kop domácích si pak Ivančic srazil do vlastní sítě.

Břeclav pak podržel brankář Prokop, který vychytal tutovku Hašovi. V poslední desetiminutovce pak tlak Břeclavi po několika neúspěšných zakončeních proměnil ve třetí branku střídající Jaroslav Navrátil. Tomu připravil palebnou pozici vyhraným hlavičkovým soubojem další střídající hráč Jiří Nevídal.

Břeclavský celek se tak před posledním utkání v sobotu v Hlučíně dostal zpět na třetí místo tabulky. Tam nahradil béčko Olomouce, která zaváhala doma s juniorkou Jihlavy. „Bude to těžké tu třetí pozici uhájit, ale řekli jsme si, že chceme skončit na bedně a pojedeme v sobotu v plné síle, nic nepodceníme. Chybět nám ale bude vykartovaný Málek a pro zranění ze středečního utkání možná i Sasín," dodal Valachovič.

1. FC Slovácko „B" – MSK Břeclav 1:3 (0:2)

Branky: 55. Ivančic (vl.) – 4. Crla, 8. Sasín, 85. Navrátil

ŽK: 63. Bančák (SOB), 72. Kolínek (SOB) – 44. Cupák (BRE), 54. Lysoněk (BRE), 61. Sasín (BRE), 75. Málek (BRE)

Rozhodčí: Adámková – Fojt, Vostřejž

1. FC Slovácko B: Urbánek – Ondica, Malý, Mikulica, Křivánek, Franta (26. Borusík), Haša, Prajza, Kolínek, Nečas, Bančák (68. Bartoš)

MSK Břeclav: Prokop – Lysoněk, Crla, Michal, Neuberg – Dobšíček (57. Košulič), Simandl (K), Ivančic (57. Navrátil), Málek, Cupák – Sasín (69. Nevídal)