Za devatenáctku MSK skóre otevřel Kacr, který si v šestnáctce zpracoval přihrávku od Trčky a s přehledem zavěsil. Na 2:0 zvýšil Florus křížnou střelou z velkého vápna a účet prvního poločasu uzavřel Simonyi, který dostal přihrávku za obranu od Vu Vana a proměnil svůj sólový nájezd.

Do druhého poločasu vstoupili svěřenci trenéra Jaroslava Nádeníčka hned s pěti změnami. Kromě druhého brankáře dostali šanci další čtyři hráči mladších ročníků a brankostroj se zastavil.

Rozjel se znovu v 70. minutě, kdy se většina základní sestavy na hřiště vrátila. Rychlík se dobře orientoval uvnitř velkého vápna, Svoboda v úniku obešel obranu i brankáře a bylo to již 5:0 pro nejstarší dorost MSK. Až pak se dostali ke slovu i soupeři a poprvé a naposledy překonali Turka.

Poslední slovo měl znovu Simonyi, který stejně jako v první půli dostal míč do uličky a poradil si i s brankářem slovenského celku.

„Soupeř byl hratelný. S výkonem i s výsledkem jsem spokojený, snad jsme jen mohli hrát rychleji. Terén byl ale dost zmrzlý. Do budoucna bych chtěl od hráčů, aby se snažili hrát víc na jeden dotek," zhodnotil zápas trenér devatenáctky Nádeníček.

Spokojený musel být i trenér béčka MSK Ivan Dvořák, jehož svěřenci v očekávaném souboji deklasovali Brodské vysoko 11:2.

I díky tomu se břeclavské béčko vyhouplo o skóre do čela skupiny A před Borský Svätý jur a právě Brodské. Druhou skupinu zimního turnaje vedou Stráže o bod před Tvrdonicemi.

VÝSLEDKY 3. KOLA:

Kúty – MSK Břeclav U19 1:6

(Valůšek – Kacr, Florus, Simonyi 2×, Svoboda, Rychlík)

Sestava MSK U19: Bíza (Turek) – Florus, Hrbáček, Svoboda, Trčka – Rychlík, Vu Van, Tichý, Simonyi, Kacr – Novák. Střídali: Sedláček, Osička, Kurdík a Víša

MSK Břeclav B – Brodské 11:2

(Pospiš 5×, Tetur 2×, Kruták 2×, Hloch, Kunický)

Tvrdonice – Velké Leváre 2:1

(Dujsík 2× – Kozák Peter)

Gajary – Borský Svätý Jur 0:3

(Tašky, Strapko, Kopiar)

Sekule – Spartak Stráže 1:10

(Trajlínek – Polák 4×, Cintula, Ševčík, Herta 2×, Bakič)

JAROSLAV HÝBNER

MARTIN DANEŠ