„Stejně jako porážku od Znojma, ani tento výsledek nelze nějak přeceňovat. Není to lehké hodnocení. Vyškov protočil dvacítku hráčů, byl to pro ně první zápas letní přípravy, zatímco my už jsme trošku dál. Těší mě, že jsme se prosazovali střelecky po pěkných akcích. Přestože jsme nebyli kompletní, naše kvalita byla někde jinde než soupeře," tvrdil na úvod trenér Břeclavi Milan Valachovič.

Jeho tým začal zostra. Už během první půlhodiny si vytvořil luxusní tříbrankový náskok díky brance Málka, Sasína a Púčka. Vyškov se za první dějství dostal k brance strážené Kreizlem jen jednou, navíc mířil v jasné šanci mimo.

Břeclavané pak v klidu dál navyšovali svůj náskok. Ve 36. minutě stačilo Púčkovi vložit nohu do Dobšíčkovy pobídky, ve 41. minutě zvyšoval Sasín na 5:0, když udělal kličku vyběhnuvšímu gólmanovi a zakončoval do prázdné branky. Brankostroj MSK se nezastavil ani po Dobšíčkově trefě hlavou. Poslední slovo v prvním poločase měl aktivní Navrátil, který přesprintoval tři obránce a podél brankáře zvýšil už na 7:0.

Přestože Břeclavi chyběli z různých důvodů čtyři hráči základní sestavy (Michal, Vlček, Prokop a Simandl – pozn. red.), i ostatní ukázali, že fotbal hrát umí. Po změně stran už to nebylo tak akční, přesto branky přibývaly. A to na obou stranách. Už po dvou minutách hry snížili Vyškovští po využití chybné rozehrávky Břeclavanů na 1:7.

Na to měl ale nejlepší odpověď Jaroslav Navrátil, který brankami v 63. a 66. minutě završil svůj hattrick. Pověstné „desítky" se necelá padesátka přítomných diváků dočkala v 64. minutě, kdy se trefila možná posila do obrany MSK Krejčí.

„První týden přípravy máme na vyzkoušení nových hráčů, především dorostenců. Nestačili jsme Břeclavi v žádné z herních činností. Propadali jsme v soubojích, nestačili kondičně i rychlostí a hlavně v první půli jsme opakovali stále stejné chyby, po kterých domácí dali snad šest stejných gólů do odkryté brány," měl jasno nový trenér vyškovských fotbalistů Zbyněk Zbořil.

Poslední slovo si v Bavorech vzali jeho svěřenci. V 87. minutě sice nejprve těsně minuli Kreizlovu branku, jen o pár sekund poté ale musel brankář Břeclavi lovit míč ze své sítě, když nedokázal chytit prudkou hlavičku Ličky po rohovém kopu.

Trenér Břeclavanů musel být přesto s vítězstvím 10:2 spokojený. „Kluci si snad uvědomili, že góly mohou dávat, pokud budou přímočaří a půjdou tvrdě za gólem. A samozřejmě je to muselo bavit. Byla to dobrá generálka na možné pohárové utkání, které budeme pravděpodobně ve Vyškově hrát na konci července. To ale bude úplně jiné utkání s úplně jinými sestavami. Každopádně se tím vysokým vítězstvím nesmí uspokojit," dodal na závěr.

Fotbalisté MSK se v přípravě poprvé představí doma v sobotu 14. července od 10:30 hodin na stadionu v Lesní ulici proti béčku Slovanu Bratislava.

MSK Břeclav – Vyškov 10:2 (7:0)

Branky: Navrátil 3, Púček a Sasín po 2, Dobšíček, Krejčí, Málek – Hradil, Lička

MSK Břeclav: Kreizl – Šilinger, Lysoněk, Krejčí – Navrátil, Cupák, Málek, Levčík (46. Hromek), Dobšíček (60. Sasín)– Sasín (46. Šlancar), Pú­ček

Vyškov: 1.poločas: Holásek – Musil, Šplíchal, Jašíček, Maruška – Sigmund, Voral – Novotný F., Galia, Urbančok – Hradil

2.poločas: Kostelka – Novotný V., Baričák, Koláček, Forró – Hodinář, Gottwald – Ondra, Hradil (60.Galia), Sádlík – Lička M.