„Musím uznat, že Hlučín byl asi nejkvalitnější mužstvo, které proti nám hrálo. Byl to výborný zápas, ofenzivně laděný, plný šancí. Divákům se musel líbit. My jsme měli dobrý úvod, kdy jsme vstřelili dvě branky, ale to bych řekl, že nám spíš uškodilo," díval se zpětně na zápas trenér MSK Milan Valachovič.

Břeclavané se proti domácímu výběru, kterému ze základního kádru zbyla právě jedenáctka statečných, prosadili dvakrát už během necelé čtvrthodiny. Už po šesti minutách hry se k míči dostal Pavel Simandl a prostřelil Juráka. Za další tři minuty střílel nebezpečně Dostálek a gólman Jurák vytáhl skvělý zákrok.

Jen se díval…

Katastrofální vstup domácích do zápasu jen podtrhla 13. minuta. Střelu Martina Kotola domácí gólman jen sledoval. Myslel si, že půjde mimo. Balon se ale odrazil od tyče do sítě – 0:2. „To byla jasná chyba gólmana, to nebylo nic těžkého," pokrčil rameny domácí trenér Pavel Hajný.

V 19. minutě bylo pořádně horko i na druhé straně. Na přesný centr Schaffartzika od rohového praporku si vyskočil Hanus a brankáře Prokopa zachraňovalo břevno. Za další dvě minuty aktivní Schaffartzik nebezpečně vystřelil, gólman míč reflexivně vyrazil jen k Hanusovi, který takovéto situace řeší s přehledem a snížil na 1:2. Byl to již jeho sedmnáctý gól v sezoně.

„Upozorňoval jsem na Hanuse, který je takový Lafatou třetí ligy. Vyloženě šestnáctkový hráč, který své kvality potvrzuje už několik let. V momentě, kdy se k němu odrazil balon, dokázal snížit," vyzdvihl kvality útočníka Hlučína břeclavský trenér, který přiznal, že po snížení se jeho tým musel zatáhnout a čelil velkému tlaku domácích.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opravdu velkým náporem. Po akci Badalyana srovnával v 52. minutě dorážkou do prázdné branky Dostál. „I remíza byla pro domácí málo, chtěli vyhrát," připomněl Valachovič.

Za nerozhodného stavu a při velkém tlaku Slezanů ale vyrobil hrubku domácí obránce Barcal, který netrefil kolmici za obranu a Martin Kotol svým druhým gólem zařídil hostům tři body, když se trefil podél brankáře.

„Bylo jasné, že v takovém tempu jako na začátku druh půle nevydržíme celý zápas. Tím spíš, že program je teď nahuštěný a my máme mnoho absencí. Ale mohli jsme tlačit mnohem déle. Místo toho přišla školácká chyba Barcala a soupeř nám znovu odskočil," láteřil Hajný.

Bomba do břevna

Hlučín se snažil o vyrovnání. Nejblíže k němu měl Schaffartzik, jehož dělovka málem polámala brankáři Prokopovi ruce, nicméně míč vyrazil s velkým štěstím do břevna.

Při riskantní hře Hlučína si šance vypracovali i hosté. Dostálek pálil zpoza šestnáctky těsně vedle, Sasín trefil tyč a střídající Carvalho neuspěl v samostatném úniku na gólmana domácích. Skóre tak zůstalo na konečných 3:2 pro Břeclav.

Valachovičovy svěřence čeká v sobotu do třetice výlet na trávník soupeře. Tentokrát do Kroměříže. „Bude to úplně jiný zápas než ty dva předchozí. Kroměříž doma musí vyhrát, aby se vyhnula boji o záchranu. Půjde jim o vše. Nám se navíc na Hané vůbec nedaří. Domácí na nás umí zahrát," dodal Valachovič, který bude mít k dispozici kompletní třetiligový kádr.

FC Hlučín – MSK Břeclav 2:3 (1:2)

Branky: 21. Hanus, 52. Dostál – 6. Simandl, 13. Kotol, 64. Kotol

Rozhodčí: Antoníček – Kubica, Vojkovský

Karty: 88. Badalyan (HLU), 89. Bogdaň (HLU) – 28. Simandl (BRE), 75. Wagner Silva (BRE)

FC Hlučín: Jurák – Bogdaň, Heiník, Skřehot, Hanus (K), Lukáš, Barcal, Badalyan, Dostál, Schaffartzik, Wludyka (84. Drozd)

MSK Břeclav: Prokop – Dobšíček (71. Bezděk), Dostálek, Krejčí, Šenk (60. Wagner Silva) – Simandl (K), Levčík, Kleiber, Kotol, Mariotti (57. Carvalho) – Sasín