„Musím hráčům poděkovat za odmakaný zápas. Předvedli slušný výkon, ale doplatili jsme na neproměňování šancí. Co my nedáme… Mou spokojenost kalí jen fakt, že jsme v závěru dostali dvě zbytečné branky. Ale to pramenilo z toho, že jsme chtěli vyrovnat a hrát celou dobu ofenzivně, i pro diváky. Hranice nás pak výpady do otevřené obrany potrestaly. To se stává," přiznal domácí kouč Jiří Pecha.

Hosté sice měli v tabulce před zápasem o čtrnáct bodů více, na trávníku to však vidět nebylo. Jedinou výjimkou byla tutovka hostí ze třetí minuty, kterou ale poslal trestuhodně hranický útočník nepochopitelně vedle. Hru plnou nepřesností utnula až chvíli před přestávkou vedoucí trefa domácích. Na hranici šestnáctky se do míče opřel z voleje Tomáš Novák a Břeclav vedla. Jenže jen minutu.

Prakticky ihned po rozehrávce se totiž hosté prohnali po pravé straně až před Kunického a Srempek přesnou přízemní střelou k tyči srovnal. Přesto mohli do kabin odcházet spokojenější domácí, ale Ondřej Pohanka ve 36. minutě napálil jen tyč hranické brány.

Také Tomáš Hořčička měl brzy po obrátce tutovku, ale míč poslal mimo tři tyče. A přišel trest. Po nepovedeném rohu Hranic se dostal k odraženému míči Srempek a podruhé propálil Kunického. Aktivní domácí sahali po vyrovnání, Pohanka pálil z malého vápna jen do gólmana hostí a Bílek vzápětí vysoko přestřelil.

Neproměněné šance nakonec musely domácí hodně mrzet. Místo vyrovnání se totiž do vysunuté obrany MSK vřítil hrdina utkání Srepkem a zakončil přesně únik dva na jednoho. Hattrick mu ovšem při premiéře v hranickém dresu nestačil. V 85. minutě totiž přidal čtvrtou branku, když uháněl ze strany sám na gólmana MSK. Poslední slovo si nakonec vzali domácí a v závěru před hranickým brankářem se prosadil Daniel Bílek. Jeho trefa uzavřela skóre na konečných 2:4.

„Věděli jsme, jak tvrdě Hranice hrají. Někdy až záludně. A rozhodčí je tak nechal hrát. Kdo ten zápas viděl na vlastní oči, udělá si na sudího svůj názor," pokrčila rameny na závěr Pecha. A opravdu, hlavní arbitr v celém bojovném zápase plném tvrdých střetů nevytáhl jedinou žlutou kartu, hostům navíc neodpískal jednu evidentní malou domů a domácí se tak cítili poškození.

MSK Břeclav U19 – SK Hranice U19 2:4 (1:1)

Branky: 27. Novák, 88. Bílek – 28., 52., 78. a 85. Srempek

Střely na branku: 9:6 (v půli 5:4)

Rohy: 2:7

Bez ŽK

Diváků: 50

Sestava MSK Břeclav U19: Kunický – Košut (K), Šanda, Horčička M., Kolaja (76. Hakala) – Horčička T., Wallisch (76. Večeřa), Simonyi (58. Hovězák), Pohanka – Bílek, Novák