Svěřenci trenéra Bohumila Smrčka sice od 25. minuty prohrávali, ale poté dvěma slepenými brankami obrátili ještě v první půli skóre na svou stranu a ve druhé půli dominovali. „Je to naše nejvyšší výhra v soutěží, takže jsem velmi spokojený. Hlavně jsme rádi, že se nám podařilo potvrdit hodně cenné vítězství z Uherského Brodu," neskrýval radost břeclavský lodivod Smrček.

Domácí hned od úvodu ukazovali, že si nechtějí s týmem z dolní části tabulky dovolit zaváhání. Lucas v první minutě našel Lapina, jenž ve vyložené šanci volil místo střely přihrávku na Musila, kterou ovšem vystihl Jícha. Jmenovec slavného házenkáře měl jinak za celý zápas mnoho práce. V úvodní dvacetiminutovce několikrát své mužstvo podržel. A nakonec to byli kupodivu hosté, kdo se jako první prosadil.

Po standardní situaci od postranní čáry se míč dostal až k volnému Nedvědovi, který ranou z voleje z bezprostřední blízkosti překonal Kunického. „Nikdo do toho míče nešel. Inkasovaná branka nás zaskočila," přiznal Smrček.

VZPOURA TAHOUNŮ

A opravdu. Domácí tým první inkasovaná branka rozhodila. Fotbalisté Žďáru se několikrát mohli dostat do vedení. Konec zmatkům v břeclavské hře rázně vystavilo trio tahounů. Simandl poslal ve 33. minutě ukázkový míč za obranu Lapinovi, který v brejku našel nabíhajícího Musila, jenž se ve vápně skluzem natáhl k míči a poslal jej do odkryté brány. Vyrovnávací gól očividně Smrčkovy svěřence uklidnil a ti začali na hřišti kralovat. Ve 36. minutě našel Lapin přesným centrem dobře postaveného Lucase na hranici šestnáctky a brazilský útočník se z této pozice nemýlil.

Po změně stran už se hrálo jen na jednu bránu. Ve 47. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Musil. Hosté od této chvíle působili odevzdaně. V 55. minutě dostal Břeclav do ještě pohodlnějšího trháku kapitán Simandl, který z trestného kopu propálil všechno před sebou. Utkání se poté už jen dohrávalo, domácí si ještě vylepšili skóre jedním zásahem. V 64. minutě se po drzém průniku střídajícího Tetura a následné přihrávce do šestnáctky prosadil Lapin.

Kaňkou na kvalitním představení MSK tak zůstala jen divácká návštěva. I přes slunečné počasí si cestu na divizní zápas našlo pouze 90 diváků. „Když budeme konstantně podávat kvalitní výkony, věřím, že lidé začnou chodit ve větším počtu," uzavřel Smrček.

MSK Břeclav – Žďár nad Sázavou 5:1 (2:1)

Branky: 33. Musil, 37. Lucas, 48. Musil, 56. Simandl, 65. Lapin – 25. Nedvěd. ŽK: Ianosteac, Svoboda – Mašek, Veselý. Diváci: 90.

Sestava MSK: Kunický – Hloch, Smejkal, Ianosteac, Fiala, Lucas (57. Tetur), Svoboda, Presl (80. Diviš), Simandl (K), Lapin (71. Ulehla), Mu­sil.

VÁCLAV PETRŮ