Zatímco zkoušel štěstí v celku polské nejvyšší soutěže Termalica Nieciecza, kádr MSK doznal pořádné obměny. „Změn je hodně, tak je to samozřejmě složitější. Musíme se líp poznat. Ale mě na levé obraně hraje Jenda Hloch, víme o sobě, jaký máme pohyb," nachází Lucas jistotu na svém kraji hřiště.

Tu naopak nenašel u nováčka polské Ekstraklasy. Vedení mu ale slíbilo, že mu dá šanci zase za půl sezony. „V Polsku to bylo super. Hodně mi to dalo, věřím, že se tam v létě vrátím. Teď se těším na sezonu v Břeclavi," vyhlíží jarní kola.

Ta budou pro Břeclavany nesmírně těžké. Za udržením třetí nejvyšší soutěže vyráží její tradiční účastník z posledního místa. „Na sto procent se všichni chceme zachránit. Vím, že to nebude jednoduché, ale musíme na hřišti odvést maximum," uvědomuje si rodák z ostrova Ilhabela nedaleko velkoměsta Sao Paula.

V rodné zemi strávil Vánoce. A na severní polokouli se mu tolik nechtělo. Kvůli počasí. I když je letošní zima mírná. „Pořád je to zima. V Brazílii jsme teď měli 38 stupňů, moc se těším na léto," směje se Brazilec, který v Břeclavi zdomácněl.
Na teploty si ale nezvykl. Mají vliv i na jeho výkony. „Určitě ano. Necítím se dobře. Není to tak hrozné, i když lepší než minus patnáct, ale ideální je to v létě," vyhlíží teplejší měsíce.

Domov si tak aspoň připomíná díky moderním technologiím. „Když je v neděli volno, jsem celý den na skypu a volám si s rodinou a kamarády z Brazílie," dodává.