Některé týmy už mají dva týdny po posledních mistrácích a ukončených, jiné mužstva podzimní derniéra čeká tento víkend. „Nejhůře" na tom jsou fotbalisté v krajském přeboru a třetí lize. Ty čekají ještě dvě mistrovská kola.Poslední domácí utkání na podzim odehrají fotbalisté MSK Břeclav v neděli od půl druhé odpoledne. Na trávník desátých Břeclavanů zavítá sedmý Zábřeh, remízový král třetí ligy.

Bod z tohoto zápasu by byl ale pro Břeclavany málo. „Zábřeh má sice dobře nakombinovaný tým ze zkušeností a mládí, viz jména Bačík, Šustr, Machalický nebo Čep, ale chceme aby v posledním domácím utkání zůstaly tři body doma. Stát se ale ve sportu může vše," tvrdí břeclavský trenér Milan Valachovič.

Ten nastoupí v obdobné sestavě, jako před týdnem na Slovácku. „Kluci tam nehráli špatně, oddřeli to. Do sestavy se nám po karetním trestu vrátí Šilinger a Král. Věřím, že budeme po stranách silnější, a nebezpečnější. Hlavně to chce víc odvahy než před týdnem," potvrdil trenér MSK.

Valachovič bude společně s hráči a fanoušky držet před zápasem minutu ticha za bývalého funkcionáře a příznivce fotbalového klubu MSK Břeclav i předešlých klubů Slovan Břeclav a Tatran Poštorná Václava Vomáčku, který nedávno zemřel.

Také svěřence Bohdana Ryšavého v krajském přeboru čekají ještě dvě listopadová utkání. I když v Novosedlech by byli raději, kdyby už byla pauza. „Takovou marodku, jakou máme teď, to jsem ještě nezažil. Z pětičlenné osy mužstva mi v týmu zůstal jen brankář Šelc. Sestavu skládám jak domino, a to se mi ještě v pátek rozpadne. Hrají všichni, kdo mají ruce a nohy. Pomáháme si i kluky z béčka," tvrdí Ryšavý.

Jeho tým čeká v sobotu od 14:00 hodin souboj s průměrnou Kuřimí. „Už jsem se přesvědčil, že nesmíme hrát zezadu, to prostě neumíme. Ale absence se na kvalitě našeho mužstva projevují, takže musíme zůstat při zemi. Snad se mi alespoň dva hráči uzdraví," doufá novosedelský kouč, jehož mužstvo se po dvou porážkách propadlo na sedmé místo.

Poslední podzimní mistrák, který je vlastně předehrávkou prvního jarního kola, mají před sebou i celky I.A a I.B tříd z Břeclavska. Na programu v druhé nejvyšší krajské soutěži jsou dvě zajímavá derby.

V sobotu dvě hodiny po poledni zajíždí do Rakvic sousední Podivín, který je sice v tabulce třetí, ale po posledním zápase v Bořeticích bude významně oslabený o několik zraněných opor.

O den později pak ve 14 hodin hraje Lanžhot v Lednici. Také toto utkání nemá ani náznakem jasného favorita.

Na I.A třídu se v sobotu ve dvě hodiny půjde ještě ve Velkých Pavlovicích, které hostí Dražovice, a nezvykle v sobotu také v sousedních Bořeticích, jež změří od 14 hodin síly s Rohatcem.

Na zápas I.B třídy se půjde na Břeclavsku jen v Krumvíři, který hostí v sobotu ve 14 hodin poslední Lovčice.