Již v sobotu ráno čeká poštorenský stadion další třetiligové utkání. Střetnou se v něm mužstva, jejichž současné umístění v tabulce příliš neodpovídá předsezónním předpokladům.

Hostující Hanácká Slávia Kroměříž se pohybuje na pátém místě, tedy ve sférách, kam v minulých sezonách vůbec nedosáhla.
„Nám vyšel úvod soutěže, ale v poslední době se trápíme s koncovkou. Hra je celkem dobrá, ale máme problém se střelbou,“ hlásí Jindřiv Lehkoživ.
To Břeclavi se naopak úvod podzimu vůbec nepovedl, což nakonec rezultovalo ve výměnu na trenérském postu.

V posledních čtyřech zápasech však Břeclavští neokusili hořkost porážky. V této sérii by rádi pokračovali i v sobotu dopoledne.
„Soupeř má houževnaté, mladé mužstvo. My jeho sílu respektujeme, hrají dobře v obraně. My však potřebujeme vyhrát, aby sme měli klidnější spaní v zimě,“ přeje si břeclavský trenér Jiří Fryš.

Do obranné řady hostů se vrací její pilíř a kapitán mužstva Ondřej Šilinger.
Právě jeho absence byla jedním z důvodů, proč se v předposledním kole přetrhla kroměřížská šestizápasová sňůra bez porážky. Trenér Lehkoživ tak bude mít k dispozici kompletní kádr, který má druhou nejlepší obranu v třetí nejvyšší soutěži.

Návrat do Břeclavi zažije Jan Veselý, bývalý útočník modro–bílých, který nyní hájí právě barvy Kroměříže.
„My jsme měli v útoku samé rychlostní typy. Potřebovali jsme důrazného hráče do vápna, tak snad se bude chtít proti Břeclavi vytáhnout,“ doufá hostující trenér.

Zápas dvanáctého kola Moravskoslezské fotbalové ligy začíná na stadionu v Lesní ulici v Poštorné netradičně v sobotu v 10:15 hodin.