Z loňského kádru odešli Galla, Pokorný, Gajdoš a Fiala. Z této čtveřice byl jen brankář Galla stabilním hráčem břeclavské jedenáctky, ostatní víceméně pendlovali mezi hřištěm a lavičkou.

V kolonce příchodů se skví několik zajímavých jmen. O kvalitách stopera Karla Doležala se není třeba dlouho rozepisovat, ale i další příchozí hráči by měli být posilami.

Do branky se postaví Václav Hladký z 1. FC Brno a fanoušci fotbalu by měli zbystřit. Hladký patří do skupiny top talentů českého fotbalu a odborníci mu předpovídají velkou budoucnost. Brněnský klub jej v rámci spolupráce s Břeclaví pustil na půlroční hostování, od kterého si slibuje jeho další výkonnostní růst.

Další posilou zadních řad je Róbert Valent z bratislavského Interu. Ví se, že Inter Bratislava ukončil činnost na vrcholové úrovni a bývalí hráči tohoto slavného klubu se rozprchli do všech světových stran. Valent je schopen hrát stejně dobře na místě stopera jako ve středu zálohy a v přípravných zápasech si vedl více než solidně.

V kádru A mužstva zůstali i Pavel Simandl (roční hostování ze Sigmy Olomouc) a Kamil Koryčánek (dvouleté hostování z Hlohovce) a jedinou neznámou zůstává angažmá Jakuba Šenka. Vedení MSK zatím nenašlo společnou řeč s jeho mateřským klubem.

Poslední staronovou posilou je po zranění kolena se zotavující Laďa Malár. Pohár v Blansku sice ještě nestihnl, ale pokud nenastanou komplikace, na soutěžní zápasy by měl být připraven.⋌ (msk)