Vyhlašovala se tam totiž pod patronátem Okresního fotbalového svazu tradiční anketa o nejlepšího fotbalistu roku a hlediště tak zaplnili hráči, trenéři i rozhodčí, kteří vedle sebe seděli v neobvyklém souladu.

Okresní fotbalový svaz ocenil ty, kteří vyšli vítězně z návrhů fotbalové veřejnosti v kategoriích hráčů, nadějných mládežníků, trenérů, funkcionářů i sudích. Nevyhlašovalo se pořadí, ale šlo o ty, kteří svými sportovními výkony reprezentují fotbalové oddíly našeho okresu, případně vytvářejí podmínky pro rozvoj hnutí v regionu.

Než se však začaly předávat ceny samotným hráčům, dočkaly se ocenění i ti, jejichž práce není vidět přímo na trávníku. Mezi funkcionáři byl oceněn mimo jiné i Jan Radocha, dlouholetý činovník MSK Břeclav, boleradický Vladimír Šlancar nebo předseda kostického klubu Lubomír Jaša.

Energický stařík

Slavnostní vyhlašování protkala mezi jednotlivými kategoriemi i cimbálová muzika z Klobouk nebo krátký rozhovor s Jiřím Tichým, účastníkem finále mistrovství světa v Chile v roce 1962, který žije v Podivíně. Bylo znát, že osmasedmdesátiletý reprezentant má stále plno energie, a ani humor mu není cizí. „Na fotbal v Podivíně se občas přijdu podívat, pokud mám čas. Ale na místní ženský tým jsem se zatím podívat nebyl, i když jsem slyšel, že na něj chodí víc lidí jak na muže,“ dodal se smíchem bývalý stoper pražské Sparty.

Speciální kategorií bylo i vyhlášení ceny fair play, které se dostalo do rukou starším hráčům, kteří šli svým mladším kolegům celý život příkladem. Mezi oceněnou pěticí byl i dlouholetý hráč Kostic Zbyněk Král, který nastínil, proč se kostický Sokol nachází až na dně tabulky I.A třídy. „Potýkáme se v posledních letech s nedostatkem fotbalistů, mládež nám fotbalově nevyrůstá. Nechce se jim chodit na tréninky, a my starší už to nevytrhneme,“ krčil rameny.

Mezi trenéry se dostalo ocenění za práci v loňském ročníku Bronislavu Krškovi, který dotáhl Podivín k postupu z I.B třídy, a na podzim dotáhl svůj tým i díky dlouhé sérii bez porážky až na druhé místo I.A třídy, těsně za vedoucí Pálavu Mikulov.

„Není to pro nás jen jednorázový úspěch. Je to výsledek několikaleté práce s týmem, který zůstal pět let pohromadě, a stále se zlepšoval. Postup do krajského přeboru pro nás není cílem, ale rozhodně se o něj na jaře popereme,“ nastínil další strategii svého týmu Krška. Kromě něj se ceny dočkal i Marian Pavlík, trenér drobotiny MSK Břeclav, a Josef Rohrer z Křepic, který přiznal, že ho nejvíce vytáčí právě rozhodčí.

Z mladých fotbalistů si pro cenu přišli kanonýr Filip Grábl z Velkých Němčic, Vojtěch Hovězák z Velkých Pavlovic a Richard Tichý z MSK Břeclav. Všichni hráči vynikají v žákovských kategoriích. Mezi dorostenci byli ocenění Jakub Trpišovský z Mikulova, Erik Příkazský ze Sokola Křepice a záložník nejstaršího dorostu MSK Břeclav Patrik Levčík, rodák z Velkých Pavlovic.

Ideální jedenáctka

Všichni už ale čekali na vyhlášení ideální jedenáctky loňského ročníku. V té se také pořadí neurčovalo. Břeclav měla v ideální jedenáctce dva zástupce v podobě Ivo Michala a Jaroslava Navrátila z MSK, z vyšších soutěží se dále dočkali ocenění Alexandr Čapka z Podivína, Richard Hicl z Velkých Pavlovic, Jan Fabičovic z Tvrdonic a Přemysl Uher z Lanžhota.

Z I.B třídy se dokázali do ideální sestavy prosadit Lukáš Langáš z Hustopečí a rakvický Michal Ruber. Dočkaly se i týmy z popředí okresního přeboru. Za Moravskou Novou Ves si odnesl cenu útočník Michal Blinkal, a s ním i Tomáš Jedlička z Charvátské Nové Vsi. Jedenáctým členem ideální sestavy podle Okresního fotbalového svazu byl René Nádeníček reprezentující Sokol Klobouky.

V záplavě mužů si pro cenu přišla i jedna příslušnice něžného pohlaví. Svaz se rozhodl vyhlásit i ženskou kategorii, ve které si cenu odnesla Hana Málková z Velkých Pavlovic.