Nebojí se ale ani zakončit. V průběhu podzimu v MSFL vždy nastupoval v základní sestavě od začátku zápasů. Rodák z Rájce-Jestřebí začínal s kopanou v pěti letech v domácích podmínkách, jeho prvním trenérem byl Martin Ševčík. Kategorii mladšího žactva prožil v Boskovicích, hrál zde nejvyšší žákovskou ligu. Jeho sportovní talent byl očividný, ve starším žactvu již oblékal dres Zbrojovky Brno a chodil do sportovní třídy.

Ve Zbrojovce pak setrval i v dorostenecké kategorii, na poslední půlrok ale odešel do Jihlavy, protože se v Brně nemohl vejít do základní sestavy a potřeboval dál aktivně hrát.

Ve Vysočině Jihlava pokračoval po dorostu v třetiligové juniorce. „Měl jsem smůlu, zranil jsem se. Druhou polovinu sezony jsem byl na hostování v divizním Pelhřimově. Odsud už jsem šel v létě 2011 do Břeclavi. Fotbalový odborník Jiří Záleský ze Zbrojovky mě vedení MSK vytipoval jako hráče pro nově se tvořící mladý celek. Na zkoušce jsem uspěl a dohodli jsme se na spolupráci,“ popisuje dvacetiletý záložník svou fotbalovou pouť.

Stoprocentní účast

Jaroslav Málek tedy v Břeclavi absolvuje svou první sezonu. Do kolektivu hráčů zhruba stejně starých zapadl bez problémů a zjevně se mu daří i po výkonnostní stránce, o čemž svědčí již zmíněná stoprocentní účast v podzimních zápasech třetí ligy. K tomu přidal na podzim i dvě přesné trefy. A mohlo jich být mnohem více.

„Mou předností by měla být rychlost s míčem, technika a kvalitní přihrávka. Naopak rezervy mám v přesnosti střelby a zlepšit bych měl i fyzický fond, abych mohl konkurovat v osobních soubojích vyšší soupeřům,“ myslí si nadějný fotbalista.

Jak přiznal, líbí se mu, jak hraje Francesco Totti z AS Roma, obdivuje jeho přehled ve hře, přihrávky, střelbu a celkový herní styl. Z týmů uznává nejvíce Barcelonu.

Málek maturoval na střední manažerské akademii v Jihlavě, v nejbližší době si chce dát od studia pauzu a plně se věnovat fotbalu. Ostatně do míče kopal i jeho otec, také Jaroslav, který hrával divizi v Blansku. Nyní trénuje muže Rájce-Jestřebí v krajském přeboru a stále má svému synovi co říci, o fotbalu často diskutují.

Mezi koníčky středního záložníka MSK patří obecně sport. „Do čtrnácti let jsem hrál aktivně v Blansku lední hokej, ke kterému se rád občas v zimě vrátím. Zkoušel jsem to i s tenisovou raketou. Ve fotbale by se chtěl dostat do první ligy a po skončení aktivní sportovní dráhy bych chtěl u svého oblíbeného fotbalu zůstat. Třeba jako trenér,“ dodává Málek.

„Jarda byl na podzim pro družstvo hodně platný, patřil k nejvytěžovanějším hráčům. Zpočátku se mu dařilo i střelecky, pak ale začal řešit situace až příliš komplikovaně, což se na jeho střelecké produktivitě negativně odrazilo. Pokud bude mít nadále snahu své nedostatky odstraňovat, tak o něm v budoucnu ještě uslyšíme,“ přidává své hodnocení Jaroslava Málka trenér MSK Milan Valachovič.