Obě mužstva nastoupila ke svým prvním přípravným zápasům ve značně kombinovaných a omlazených sestavách. „Byl to typický přípravný zápas s mnoha zkoušenými hráči. Ještě jsme dali odpočinout oporám Michalovi, Lysoňkovi, Cupákovi a Vlčkovi. Naopak jsme dali šanci hráčům, kteří jsou tu na zkoušku nebo fotbalistům širšího kádru. A také jednomu vycházejícímu dorostenci," vysvětloval vynucené omlazení a změny v sestavě kouč MSK Milan Valachovič.

Ten se dohodl v Břeclavi na další spolupráci a mohl tak načít u MSK už svůj třetí rok. V prvním poločase měla více na kopačkách míč juniorka Slovácka, ale jejich šance brankář Prokop pochytal. Vyloženější příležitosti si vypracovali břeclavští hráči po brejkových situacích. Z jedné takové padl i vítězný gól, když pěknou kombinaci zakončil Sasín střelou na vzdálenější tyč.

Slovácko bylo nebezpečné po standardních situacích, které zahrávalo na vysokého útočníka Szmeka, ale toho jsme ubránili," těšilo břeclavského stratéga. Ve druhém poločase poslalo Slovácko na trávník zcela novou jedenáctku a také MSK poslalo na trávník pětici čerstvých hráčů.

Průběh hry byl ale stejný jako v prvním poločase. Jedinou vážnější šanci Maděrka zlikvidoval pohotový Prokop. Také na druhé straně míč do branky ne a ne spadnout. „Do vyložených šancí se dostal dvakrát Nevídal, Pospiš a Šilinger, ale ani jednou nebyli gólově úspěšní. I tento nejtěsnější výsledek může být dobrým základem pro další práci," zhodnotil první přípravné utkání Valachovič.

V dresu MSK se na trávníku objevili nově Krejčí a Hlavinka ze Sparty Brno, útočník Pospíšil z Kuřimi a devatenáctiletý forvard Púček z druholigové slovenské Dubnice. Ze širšího kádru MSK pak dostali šanci Pospiš s Levčíkem a dorostenec Nešpor.

V sobotu čeká Břeclavany tvrdší oříšek v podobě mnohem více rozehraného druholigového Znojma.

1. FC Slovácko jun. - MSK Břeclav 0:1 (0:1)

Branka: 18. Sasín
Rozhodčí: Tomanec - Bartoň, Zpěvák
Hráno v Hroznové Lhotě

MSK Břeclav: Prokop (46. Kreizl) - Šilinger, Krejčí, Pospiš, Levčík - Simandl (46. Hromek), Málek, Navrátil (46. Nešpor), Pospíšil - Sasín (46. Nevídal), Púček (46. Hlavinka)

Slovácko: Urbánek (46. Motyčka) - Zelinka (46: Hladiš), Lipoti (46. Banasik), Perůtka(46. Bartoš), Lukáš (46. Kleiber), Tomášek (46. Prajza), Svízela (46.Kolínek), Můdry (46. Křivánek), Starý(46. Maděrka), Szmek (46. Zubek), Kristis (46. Haša)

Příprava MSK Břeclav:

7. 7.     sobota  16:30   Znojmo - MSK (Šatov)
11.7. středa      18:00   MSK – Vyškov (Bavory)
14.7. sobota  10:30  MSK- Slovan Bratislava B (Břeclav)
21.7. sobota      11:00     MSK - Zbrojovka Brno B (Bavory)
29.7. neděle  17:00  Vyškov/Přerov – MSK (pohár České pošty)
4.8. sobota  10:30  MSK – Líšeň (Břeclav)
11.8. sobota   16:30 MSK - Baník Ostrava B (1. mistrovské utkání MSFL)