„Jsme rádi, že jsme to zvládli, ale zase, a to nevím, jestli kvůli udržení diváků v napětí jsme si celý duel zbytečně zkomplikovali," oddechl si po závěrečném hvizdu asistent prostějovského trenéra Roman Popelka.

Hned začátek zápasu Prostějovu nevyšel. Největší zbraň Hanáků, rychle vstřelený gól, totiž použila Břeclav. Už ve druhé minutě lovil domácí gólman Kofroň míč ze své brány. Simadl prošel domácí obranou jako nůž máslem a našel dobře postaveného Levaie, který mířil přesně.

Hra se poté přímo zasekla. Prostějovští nevěděli, jak odpovědět. Navíc si v deváté minutě poranil Petržela koleno 
a v třicáté už musel střídat. Všechny pokusy Jurových svěřenců mířily mimo Prokopovu svatyni.

Břeclav však nebyla o moc lepší, Simandl, Sycha ani Levai už v první půlce Kofroně nepřekonali. „V prvním poločase se nám podařilo rychle otevřít skóre. Mohli jsme vést i víc," pochvaloval si přesto trenér MSK Ivan Dvořák.

Naopak rozzlobený byl domácí Popelka. „Vůbec se nám nepovedl vstup do zápasu. Nedohrávali jsme souboje před vápnem a dělali jsme přesný opak toho, co jsme si říkali před zápasem. Naše hra se naštěstí postupně zvedla a měli jsme i několik dobrých situací. Hru jsme nakonec měli ve své režii," hodnotil asistent kouče domácího týmu.

To druhá půle začala už podle prostějovských plánů. Hned po dvou minutách hry se totiž hlavou prosadil Karel Kroupa a srovnal na 1:1. Vzápětí mířil mimo Langer a Pančochář nastřelil jen obránce. Velkou šanci připravil střídající Machálek Kroupovi, jeho hlavičku tentokrát Prokop vyrazil. Machálek ale následně převzal iniciativu sám a poslal Hanáky do vedení. O deset minut později se ve skrumáži nejlépe zorientoval Lukáš Zelenka a navýšil na 3:1.

De Carvalho pak ještě stačil snížit na 2:3, na vyrovnání už ale Břeclav neměla síly ani dostatek času.„Hodnotí se mi to těžko, prohráli jsme 3:2 a přitom jsme měli zápas velmi dobře rozehraný. Chyba na začátku druhé půle pak ovlivnila zbytek utkání. Celkově si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Jsem rád, že jsme se dostali zpátky do zápasu gólem na 2:3," ohlížel se za utkáním Dvořák.

Prostějov – Břeclav 3:2

Branky: 47. Kroupa, 75. Machálek, 85. Zelenka – 2. Levai, 87. De Carvalho. ŽK: Nekuda – Košut, Simandl, De Carvalho, Fojtík, Tetur. Diváků: 510.

Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Rus, Pančochář – Petržela (30. Langer), Fládr, Zelenka (90. Přikryl), Koudelka (71. Machálek) – Kroupa, Nekuda.

Břeclav: Prokop – Košut, Klusák, Sedlo, Fojtík – Sycha (75. Jurčík), Paděra, Simandl, Levai (80– Horčička) – Stange (65. Tetur), De Carvalho.

LUKÁŠ HORÁK