Mezi břeclavskými soupeři z posledních dvou utkání je samozřejmě určitý výkonnostní rozdíl, ovšem šestigólová prohra je ostudná. „Tak to v životě bohužel občas chodí. Přijeli jsme na Vysočinu s cílem neprohrát a odvézt si nějaký bodový zisk. Jenže už v páté minutě jsme obdrželi rychlou branku. Poté jsme se samozřejmě snažili výsledek otočit, jenže jsme až moc otevřeli hru a dělali zbytečné chyby, za které nás soupeř trestal. Dá se říci, že domácím vyšlo prakticky všechno, na co sáhli,“ posteskl si břeclavský kouč Bohumil Smrček.

VYNUCENÉ ZMĚNY

Břeclav se v závěru podzimní části sezony potýkala s marodkou a tato situace se ještě zhoršila přímo během zápasu. „Chyběli nám například důležití hráči Simandl a Hořčička, stejně jako nemocný gólman Junas. A už ve 20. minutě zápasu ve Staré Říši se nám navíc zranil Palkovič, který musel střídat. Kvůli zdravotním potížím musíme neustále měnit sestavu, a to určitě není dobře. Nicméně i v této situaci jsme měli zápas zvládnout samozřemě mnohem líp, protože 6:0 je hdoně vysoká prohra,“ poznamenal Smrček.

V posledních kolech se při zdravotních problémech gólmana Martina Junase vystřídala v brance dvojice mladých brankářů – Mário Janči a Josef Šurkala, který nastoupil proti Staré Říši ke svému druhému diviznímu utkání. „Janči zachytal výborně v Havlíčkově Brodě, ale pak proti Velké Bíteši už mu to tolik nevyšlo. Šurkala zase zvládl velice dobře zápas v Třebíči, ale teď asi mohl některému z gólů zabránit. Jsou to talentovaní kluci, ale potřebují ustálit svoji výkonnost,“ uvedl Smrček k mladým gólmanům MSK.

Po odložení 16. kola na jaro kvůli nepříznivému počasí už podzimní část divize skončila. Břeclavští fotbalisté získali z patnácti odehraných zápasů celkem osnáct bodů a přezimují na jedenácté příčce, ovšem pouze s pětibodovým odstupem na šestou Starou Říši. „S jednatelem klubu panem Mrázem si v týdnu sedneme a celou podzimní část důkladně vyhodnotíme. Zároveň musíme ještě doladit zimní přípravu a pobavit se o možnostech doplnění týmu. Po problémech, jaké jsme na podzim měli, je zřejmé, že kádr by potřeboval posílit,“ doplnil Bohumil Smrček.