Do vedení je poslal po dvaceti minutách z přímáku Dvořák, deset minut po změně stran pojistil vedení z ojedinělé šance Musiol. Domácí, kteří se v závěru přípravy rozstříleli, si střeleckou fazonu nepřenesli do mistrovské soutěže. Neproměnili ani jednu z mnoha vyložených šancí.

Diváci, kterých dorazilo na stadion na Lesní ulici i v obrovském vedru kolem dvou stovek, odcházeli zklamaní. Nejinak tomu bylo na střídačce MSK. „Porážka na úvod sezony, tím spíš domácí, hodně mrzí. Chtěli jsme tým nakopnout, dát mu vítězný impuls do dalších zápasů. Začali by si ví věřit. Snad nás to nezabrzdí na cestě, kterou jsme nastavili," pokrčil rameny trenér MSK Ivan Dvořák mladší.

Oba týmy začaly ve velkém vedru aktivně a hned zaměstnávali brankáře na obou stranách. První vážné varování přišlo záhy. Hostující útočník se dostal za obranu MSK, z levé strany vypálil, Prokop vyrazil balon jen na nohu dalšího z Vítkovických, ten již ale stál v ofsajdu a jeho radost tak byla předčasná.

Jenže ani to nestačilo a jeden ze tří nováčků MSFL šel po 22 minutách do vedení.. Z trestného kopu z levé strany se prosadil kapitán hostí Ondřej Dvořák. Brankář Prokop si na míč sice sáhl, vyrazil jej však pozdě a zapadl i s ním do sítě. „Sice je to nováček, byl to hratelný soupeř, ale prokázal, že svou kvalitu bude mít. První branka byla trošku laciná, od té doby získal soupeř psychickou výhodu," poznamenal domácí lodivod.

Festival zahozených šancí odstartoval střelou z úhlu Sycha, Rohel si pak poradil v první půli i s hlavičkou Pospiše nebo tvrdou přízemní ranou Paděry. Když už vítkovického brankáře Carvalho přeci jen překonal, bylo to bohužel pro domácí z ofsajdové pozice.

Také po změně stran byla Břeclav aktivnějším týmem. Jenže když Pospiš i Simandl pálili vysoko nad, stačila hostům jedna střela a vedli o dvě branky. Po velké mele v malém vápně procpal balon napotřetí do sítě vítkovický Musiol. Ten mohl vzápětí přidat i třetí branku, ale Prokop jej vychytal.

Zbytek zápasu byl opět v režii MSK. Jenže štěstí v zakončení je minulo. Sedlo hlavičkoval prudce jen brankáři do náruče, Pospiš trefil tyč, Simandlovi se zase podařilo obejít brankáře, ale do střely mu vběhl obránce Vítkovic. „Vždy, když jsme se dostávali do hry, srazil nás soupeř svou brankou. Navíc k tomu to vedro. To byl pro hráče nápor na psychiku a síly pak podvědomě ubývaly o něco rychleji nám, než soupeři," dodal Dvořák.

MSFL: MSK Břeclav – MFK Vítkovice 0:2 (0:1)

Branky: 22. Dvořák, 58. Musiol. Žluté karty: 72. Carvalho (BRE) – 41. Kovařík (VIT), 91. Musiol (VIT). Rozhodčí: Mrázek – Drozdy, Mikula. Diváci: 165.

MSK Břeclav: Prokop – Fojtík, Sedlo, Klusák (77. Košut), Sycha – Levai (62. Tetur), Šenkeřík, Paděra, Simandl (K), Carvalho (82. Walisch) – Pospiš.

FC Vítkovice: Rohel – Cverna, Coufal, Korneta, Hruzík, Kovář (73. Wojnar), Mantey (86. Mišinský), Dvořák (K), Musiol, Lukáš (78. Bystrý), Kovařík.