Hráči Slavie a olomoucké Sigmy jsou pryč ze slezského týmu. Ze známých tváří zůstal snad jen kapitán Petr Bogdaň. Branku by měl hájit velezkušený gólman Michal Václavík, jenž přišel v průběhu podzimní části.

„Měli jsme dlouhou měsíční pauzu, takže jsem se těšil, až si s kluky zaběháme na hřišti. Všechno směřujeme k přípravným zápasům. Už abychom si v nich zahráli,“ ujasňoval právě Václavík.

Příprava brankáře na sebe přitom neklade nějaké zvláštní nároky. „Kdysi brankáři strašně moc běhali, dneska už tomu tak není. Gólman se zaměřuje na jiné věci,“ podotkl brankář, který minulé jaro hájil barvy Břeclavi.

Václavík je se čtyřiatřiceti lety nejzkušenější hráč Hlučína. Při cestě za záchranou na něj budou vsázet nejvíce. Mužstvo se momentálně ocitá na nelichotivé poslední příčce druhé ligy. Zaznamenalo pouhých sedm bodů. „Šance jsou vždycky. Kromě Sezimova Ústí, které bylo suverénně lepší, jsme se všemi týmy sehráli vyrovnanou partii. Můžeme porazit kohokoliv. Jestliže se kádr vhodně doplní, popereme se o záchranu,“ poukazovala hlučínská jednička.

Prvního tréninku se zúčastnilo pouze torzo týmu doplněné o několik nadějí z dorostu. „Věděli jsme, že kluci ze Slavie a Olomouce odejdou. Na konci podzimu bylo jasné, že se v Hlučíně bude skládat nové mužstvo. Uvidíme, jak se vše vyvine dále. Majitel říkal, že přivede čtyři až deset nových hráčů,“ pokračoval Michal Václavík.

Trenéra Jiřího Bartla čeká velká výzva. Oproti podzimu bude mít k dispozici naprosto odlišné hráče. Během několika týdnů tedy musí poskládat konkurenceschopné mužstvo. Posily by sice měly co nevidět dorazit, jenže ani tak nepůjde o jednoduchou záležitost. Čtyřiatřicetiletý brankář Hlučína je však v tomto směru docela optimistou. „Čas na sehrání určitě bude. Máme před sebou tři měsíce zimní přípravy. Nějak se to dá dohromady. Myslím si, že měsíc a půl herní praxe bude stačit,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý gólman.

Ten v minulosti prošel pražskou Slavií, žižkovskou Viktorkou, Příbramí, Brnem, Břeclaví nebo polskými celky Zaglebií Lubin, Górnikem Zabrze. Přibližně od poloviny podzimu je v Hlučíně. „Samozřejmě nejsem spokojený s tím, že jsme poslední. Dojem ohledně prozatímního hlučínského angažmá je ale na konec mé kariéry dobrý,“ dodal Václavík.

PETR DUŠEK