Vedení Alanyasporu, jehož dres Šural oblékal od začátku letošního roku, o tragédii informovalo na sociálních sítích. „Ztratili jsme syna, je nám to strašně líto. Ostatní hráči jsou v pořádku, ale Josef utrpěl zranění hlavy a řadu dalších poranění. Musel na operaci, ale už ho nedokázali zachránit,“ uvedl předseda klubu Hasan Cavusoglu.

Podle něj nehodu zavinil řidič autobusu, který za volantem usnul. „Podle informací od policie, byli ve voze dva řidiči, a zatímco jeden spal, druhý usnul za volantem. Oba teď čeká výslech na policii,“ upřesnil klubový funkcionář.

Josef Šural
Brněnští odchovanci na fotbalovém Euru? Šural jede, Marečkův čas ještě přijde

Hráči se z utkání nevraceli společně. Část z nich cestovala týmovým autobusem, český fotbalista s dalšími šesti spoluhráči zvolil cestu pronajatým minibusem.

Na tragédii už na sociálních sítích reagovali bývalí Šuralovi spoluhráči. „Je to hrozná tragédie, nemůžu tomu uvěřit. Upřímnou soustrast celé rodině, budeš nám všem strašně chybět Pepíku, odpočívej v pokoji,“ uvedl na Instagramu sparťanský záložník Lukáš Vácha.

Brněnský odchovanec Josef Šural.
Rád bych si zahrál na Letné, zasnil se Šural

„Osud je někdy krutý. Nemám slov. Nikdy nezapomenu Šury,“ napsal rovněž na Instagramu bývalý Šuralův spoluhráč Michal Kadlec.

K tragédii se vyjádřilo i vedení českého fotbalu. „Chci vyjádřit co nejhlubší soustrast rodině a kamarádům. Pepa byl skromný člověk, který nám všem bude moc chybět. Nikdy nezapomeneme,“ uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

VÍTĚZNÁ BRANKA. Slovenský záložník Peter Štepanovský ( u míče) vstřelil rozhodující gól už v prvním poločase.
Zbrojovka zvládla derby se Znojmem 2:0. Teď je čtvrtá

Rychlonohý záložník odstartoval ligovou kariéru v Brně, kde v roce 2008 zaznamenal debut proti pražské Spartě. V roce 2011 přestoupil ze Zbrojovky do Liberce, se kterým oslavil ligový titul. Po téměř pěti sezonách vyměnil Slovan za Spartu, ve které nastoupil do 80 zápasů a zaznamenal 25 branek. V lednu letošního roku přestoupil do Alanyasporu.