Důležitější zápas najdete stěží. Ne o tomto víkendu, ale vlastně v celé jarní sezoně. Židenice budou v Bavorech bojovat o naději na návrat do divize, domácí naopak chtějí uhájit prvenství v přeboru. „Po dvou porážkách už jsme se snad chytli. Pokud bychom prohráli i tady, naše šance na postup budou se pořádně zmenší,“ uvědomuje si trenér Židenic Bohdan Ryšavý.

Jeho klub nejhlasitěji vyvolával, že po vítězství v soutěži touží právě on. Jenomže v jarních zápasech dostává tradiční brněnský klub více branek, než by bylo zdrávo. „Snažíme se hrát útočně, to se nám ale moc nedařilo, dělali jsme taktické chyby, ale snad už se to zlepšilo,“ vysvětlil mladý kouč. Více starostí než obranná fáze mu dělá zdravotní stav mužstva. V případě nejhoršího možného scénáře by mohlo chybět až šest borců. Trenér však věří, že nakonec budou k dispozici všichni.

Domácí jsou v klidu. Žádný útok na nejvyšší příčky nevyhlásili a tak mohou nechat vymýšlet svého soupeře. „U nás je výhoda malého hřiště, že to můžeme zamknout vzadu. Ale samozřejmě doma prohrát nechceme. Teď je ale řada především na Židenicích,“ myslí si kouč Bavor Milan Valachovič.

Jeho tým překvapivě ztratil v minulém kole s Podlužím. Takové neproměňování šancí by se proti silnému soupeři mohlo vymstít. „Tlak je na našem soupeři, my jsme u nich vyhráli na podzim, tak uvidíme, co předvede u nás, hlásí trenér Palavanu.

Zápas začíná v neděli v 16:00 na stadionu v Bavorech.

Jak asi nastoupí:
Bavory: Vlasák – Pokorný, Baštař, Šlancar, Kubánek D. – Spišiak, Hrubina Šmíd, Galia – Machala, Kubánek I.
Židenice: Plchut – Nápravník, Matušík, Klusák, Jedlička – Hrazdíra, Jiříkovský, Janek, Kříž, Bím – Moniak.
Rozhodčí: J. Jelínek – Dohnálek, Pátek.
Poslední vzájemný zápas: 3:1, podzim 2009.