Fotbalista Lukáš Čambal ale těžké chvíle překonal a vrátil se zpět na fotbalové trávníky. Ze Slovanu Bratislava se dostal až do Lanžhota, kde si ho vyhlédli trenéři a funkcionáři divizního Hodonína.

Šikovný útočník je v ambiciózním týmu na testech. „Chtěl bych se v kariéře zase posunout dál. Chci se dostat výš," říká Lukáš Čambal, který nastoupil ve středu večer proti ligovému Slovácku i v sobotu dopoledne proti Mutěnicím. I když se střelecky neprosadil, svým výkonem rozhodně nezklamal. „Hrálo se mi dobře. Škoda toho počasí. Bez sněhu by to bylo lepší," usmívá se Čambal.

Jednadvacetiletý forvard patří v posledních dvou sezonách k nejlepších střelcům jihomoravského krajského přeboru. Na podzim se rodák ze Sence trefil dvanáctkrát. Zda bude na jaře dávat góly v přeboru nebo divizi, se rozhodne do konce ledna. „V Hodoníně je to na velmi dobré úrovni. Jsem tady spokojený," pochvaluje si podmínky Čambal, který věří, že nabídnutou šanci využije a udrží se v kádru divizního celku.

Pokud ale trenéry Komňackého a Malára nezaujme a na zkoušce neuspěje, vrátí se zpět do Lanžhota. Vedení Sokola by o slovenského forvarda nerado přišlo. Podobný střelec se totiž v současnosti shání velmi složitě.

Čambal fotbalově vyrůstal v bratislavském Slovanu. I přes vážné zranění se přes žáky a dorost dostal až do mužů. V prvním mužstvu však výraznější stopu nezanechal, více toho talentovaný mladík odehrál v rezervě. „Pak jsem byl zraněný a ozval se mi pan Bartoš z Lanžhota, tak jsem šel tam," vypráví. I když mu na Podluží nic neschází, rád by si znovu zahrál vyšší soutěž.