Od zápasu ve Frýdku– Místku, tedy prozatím poslední porážky břeclavského klubu v MSFL, se neobjevil v sestavě trenéra Fryše. V 68. minutě utkání odešel ze hřiště a od té doby se v sestavě neobjevil.

„Nevypadá to se mnou dobře, to můžu potvrdit. Ale dál bych se o tom bavit nechtěl,“ hlásil posmutněle takřka dvoumetrový stoper. Je jasné, že z této zprávy nadšený nebyl. Po svém příchodu do Břeclavi si jistě nepředstavoval, že nedokončí ani jednu kompletní sezonu.

„Jsme domluvení, že dál nebude pokračovat. Zraněné koleno měl třikrát operované a doktor mu doporučil, aby dál nepokračoval,“ vysvětlil sportovní ředitel Vladimír Michal.

Pro Břeclavské je to škoda. Ligou protřelý fotbalista bude chybět nejen na hřišti, ale také v kabině.

V mistrovských utkáních se zatím podařil podařilo trenéru Fryšovi jeho absenci nahradit. Ve čtyřech zápasech, ve kterých Doležal chyběl, inkasovala obrana ve složení Jakubovič–Michal– Schwarz– Demjanovič pouze jedinou branku.

Tento fakt nic nemění na tom, že fanouškům budou chybět zejména jeho vzdušné souboje. V nich neměl minimálně v této soutěži konkurenci.

Karel Doležal

Narozen: 23. prosince 1977

Pozice: stoper

Výška: 196 centimetrů

Ligových startů: 73

Ligových branek: 2

Kariéra: Tatran Poštorná, Bohemians, Teplice, Bohemians, Č. Budějovice, Bohemians, Most, Jakubčovice, Fulnek, Vítkovice, MSK Břeclav.

Charakteristika: Vysoký důrazný předstoper; vynikající hlavičkář; hraje tvrdě, ale čistě; znamenitý osobní hlídač.