Na celou řadu osobností se sportovní sféry se mohou tuto sobotu těšit fanoušci, kteří zavítají na Břeclavsko. Na tradičním exhibičním turnaji v kopané, jenž pro letošní ročník nese název Arin Cup, se představí hráči z fotbalového i hokejového reprezentačního mužstva. Starší ročníky, jež do Charvatské Nové Vsi zamíří, jistě přivítají skutečnost, že kopačky obuje mimo jiné také kapitán vicemistrů Evropy 1996 Miroslav Kadlec či Lubomír Vlk, někdejší opora národního týmu a FC Porto. O pohár pro víteže bude usilovat celkem šest mužstev, akce začíná zítra v 10 hodin.

Organizátory celé exhibice, jež se v Charvatská Nové Vsi koná již poněkolikáté a dá se tedy označit přívlastkem zaběhlá, nemohou sportovní celebrity nikterak překvapit. „Za ta léta jsme se poznali s mnoha zajímavými lidmi, jsme na vše připraveni. Na těchto turnajích se v letech minulých představila třeba taková jména jako Panenka, Dobiáš nebo Veselý,“ vyjmenoval Radek Buk z firmy Arin legendy československé kopané, které dříve na jižní Moravu v rámci fotbalové exhibice zavítaly.

O tomto víkendu budou v kurzu především tváře, jež si stále profesionálním sportem vydělávají na živobytí. Případní návštěvníci uvidí na zeleném trávníku Marka Heinze, Milana Baroše nebo Libora Doška. Z hokejistů navlékne nezvyklou výstroj brankář Adam Svoboda, Zbyněk Irgl či Petr Sýkora. „Neměli jsme problém k nám pozvat taková významná jména, protože jižní Morava je pro ně přitažlivá díky svým tradičním atributům. Hokejisti a fotbalisti se spolu navíc dobře znají, je tak jisté, že bude na turnaji panovat pohodová atmosféra,“ láká Radek Buk fanoušky do ochozů.

Žádnou velkolepou show sice pořadatelé pro diváky nechystají, to, co bude činit celou akci bezesporu mimořádně přitažlivou, bude fakt, že příznivci si budou moci na celebrity doslova sáhnout. „Nebudeme mít v dějišti turnaje žádnou hlídací službu, nebudou přítomní ani nějací bodyguardi, téměř každý si může se svou vysněnou celebritou promluvit,“ prozradil Buk.

Exhibiční turnaj, na němž si lovci cenných autogramů přijdou bez pochyb na své, se nebude řídit tradičními regulemi, které jsou běžné na leckterém stadionu určeném pro kopanou. „Jednotlivé zápasy se budou hrát pouze na 2 x pětadvacet minut,“ uvedl Radek Buk, který ale ihned dodal, že přihlížející nebudou o dramatické momenty kvůli úspornější hrací době ochuzeni. „Domluvili jsme se, že po každém střetnutí se ještě budou kopat tři pokutové kopy.“

Ty, jež krásy kulatého míče a tvrdé souboje v Charvatské Nové Vsi mnoho neosloví, si nemusí zoufat. Po fotbalových bitvách dostanou prostor, v tamní sokolovně, hlasivky známých zpěváků. Svým typickým humorem a bonmoty okoření hudební večer moderátor Leoš Mareš. Pochopitelně nebude chybět také bohatá tombola, jeden ze šťastlivců se může těšit dokonce na letecký zájezd do Řecka.