Na hody se doma vyhrává. Toto zlidovělé rčení nebo přání nepotvrdili v neděli fotbalisté bořetického Celticu. V prvním kole krajského poháru vypadli s účastníkem krajského přeboru z Ivančic po domácí prohře 0:3.

Rozdíl třídy by odpovídal. Jedenáctý tým loňského ročníku krajského přeboru byl v první půli lepší. Postupně se ale obraz hry otočil a zápas měl zaděláno na slušnou zápletku. „První poločas byl z naší strany hrozně zakřiknutý, bojácný, nastoupili jsme na hřiště se zbytečně velkým respektem. Všude jsme byli o krok později, nemohli jsme se srovnat, soupeř nás přehrával a dal i úvodní branku," díval se zpětně na utkání trenér Bořetic Michal Škrabko.

Domácí Celtic na hodovní neděli opravdu nezačal dobře a Otáhal se v brance musel pořádně ohánět. Ivančice předváděly pohledné kombinace, často je ale zakončovaly nad branku.

Do druhé půle ale jako by vyběhl úplně jiný Celtic. Přestože k ideální jedenáctce stále chyběli dva klíčoví hráči, kteří nebyli papírově dořešení, najednou bylo domácích hráčů plné hřiště a začali dobývat ivančickou branku. Laxní přístup hostů, kteří za prvních patnáct minut druhé půle Otáhala ani jednou neohrozili, se jim mohl vymstít už krátce po obrátce.

Lorenc ale zakončil svůj průnik nad bránu. Matulův přímý kop směřující do sítě tečovali hosté těsně vedle tyčky a střídající Hejl zase napálil z voleje balon přímo do brankářovy náruče.

Nevyužité šance musely Bořetické mrzet. Přestože vyrovnání viselo ve vzduchu, stačila jediná chyba, zbytečná ztráta míče uprostřed hřiště a bylo po dramatu.

„Podařilo se nám dostat do hry věci, které zkoušíme v tréninku. Najednou jsme měli dost šancí, hráli jsme na jejich půlce, přestože hrály Ivančice kompletní. Nehráli jsme špatně, chtěli jsme vyhrát, ale soupeř si postup zasloužil za proměňování šancí," uznal Škrabko.

Domácí totiž v dvaaosmdesáté minutě rychle přečíslili Celtic a situaci tři na jednoho vyřešili ideálně. Zklamaným hostům pak zasadili za pět minut ještě třetí ránu z milosti a zpečetili tak svůj postup do druhého kola krajského poháru.

Tam už se nepodívá ani jeden celek z Břeclavska. Překvapivě vypadly Novosedly, když selhaly při penaltovém rozstřelu v Rohatci.

Debakl 1:7 pak utržil Krumvíř s o dvě soutěže výš hrající Spartou Brno. „Hráli jsme čtyři zápasy během týdne, a to vše jen ve třinácti hráčích. Jednoduše nám došly síly, dva góly nám dal soupeř z penalt," dodal kouč Krumvíře Viktor Linhart.

VÝSLEDKY 1. KOLA KRAJSKÉHO POHÁRU:

BOŘETICE (I.A) – IVANČICE (KP) 0:3 (0:1)

Branky: 20. Čermák, 82. Němec, 86. Ryška.

Diváků: 105.

Sestava Bořetic: Otáhal J. – Horecký, Otáhal M., Petrásek (K), Stávek, Kalužík, Jambor J., Lorenc, Kachyňa, Matula. Na střídání: Hejl, Jambor Z., Filo, Cichra.

Rohatec (I.A) – Novosedly (KP) 0:0, na penalty 4:1

Penalta Novosedel: Spodný.

Krumvíř (I.B) – Sparta Brno (KP) 1:7 (0:3)

Branka Krumvíře: Hoša.