Srbové měli od pohledu výškovou převahu. Proto český tým zvolil i přes těžký mokrý terén kombinační hru. A dlouho se nemohl proti srbské defenzivě prosadit. Naopak Balkánci zahrozili už v 5. minutě, kdy musel brankář Veselý krotit míč po hlavičce až na brankové čáře. Územní převaha Srbů trvala dlouhých pětadvacet minut.Až po takové době měli poprvé diváci možnost zatleskat i české útočné akci.

První opravdovou gólovku měl ale na noze ve 34. minutě kapitán Čechů Marek Krátký. Teplický útočník uháněl sám na srbského brankáře, ten se mu ale včas vrhl pod nohy a míč vyrazil. V závěru první půle mohli dát branku i hosté. Po výkopu českého brankáře se míč odrazil přímo na záda srbského útočníka. Od něj se ale míč odrazil mimo branku.

Přestože udělal o poločase trenér Hřebík jen jedinou změnu v sestavě, naskočilo na trávník jakoby jiné mužstvo. Od prvních minut domácí na Srby zatlačili a téměř celý poločas je nepouštěli do vážných šancí. Ve 46. minutě běžel plzeňský Krmenčík sám na brankáře Srbů, kterého obhodil, ale balon skončil těsně vedle. V 50. minutě trefil Hurka tyč a v 54. minutě mířil technickou střelou Hybš těsně nad břevno. Neproměněné šance musely český tým mrzet, protože Srbové kromě tří brejků ve druhém dějství nic nepředvedli. Utkání tak skončilo bez branek.

„My jsme hráli proti vyspělejšímu soupeři, a to jak fyzicky, tak rychlostně. Byli i více agresivní, často až zákeřní. Jsem rád, že to kluci zvládli. Chtěli hrát fotbal a chtěli kombinovat i na těžkém terénu, který Srbům vyhovoval. Často totiž používali skluzy,“ srovnával své svěřence a soupeře trenér české osmnáctky Jaroslav Hřebík.

„Měli jsme hlavně ve druhé půli ty šance proměnit. Je to škoda. Opět chtěli vyzkoušet všechny kluky jako v Lanžhotě, ale nakonec se dva do zápasu vůbec nedostali. Na tom těžkém terénu už by to bylo riskantní,“ vysvětlil Hřebík, proč se teplický Bubeníček a plzeňský Nový na hřiště vůbec nepodívali.

ČR U18 – Srbsko U18 0:0
Diváků: 250
Sestava ČR U18: Veselý (Brno) – Prošek (Plzeň), Hybš (Sparta), Sýkora (Plzeň), Krmenčk (Plzeň), Krátký (Teplice), Kováč (Plzeň), Hurka (Slavia), Houska (Olomouc), Habusta (Olomouc), Čepelák (Teplice)
Střídali: 46. Plšek (Olomouc), 65. Jurča (Ostrava), 75. Česlák (Teplice), 75. Mandula (Plzeň)