Kdo očekával, že zápas bude vyrovnanou bitvu o každý metr, musel být příjemně překvapený. Tedy jen v tom případě, pokud nebyl z okruhu dánských fanoušků, kterých dorazilo do Mikulova přibližně pětadvacet. Češi totiž od první minuty seveřany přehrávali,lehce procházeli jejich obranou a kýžené branky na sebe nedaly dlouho čekat.

Jako první se trefil do dánské branky po třech odrazech v šestnáctce Patrik Schick. Pro mladého Sparťana to byla třetí trefa ve třetím kvalifikačním zápase. A to ještě nebylo všechno. Po půlhodině hry totiž Sadílek využil toho, že dánský brankář neudržel střelu z úhlu a bez problémů dorazil míč do sítě.

Vytáhlý záložník Schick měl v kapse ještě jednu trefu. Tou ve 37. minutě pojistil vedení českého týmu už na 3:0. Černý využil podklouznutí svého strážce a na zlatém podnose připravil svému spoluhráči. O poločase ho pak český trenér za potlesku stáhl ze hřiště.

Dánové vyslali na českého brankáře v prvním poločase jedinou pořádnou střelu. S dalekonosnou bombou Andersena si ale Staněk poradil a vyrazil ji na roh. A lépe se jim nevedlo ani po změně stran, přestože stříleli o poznání více. Dali i branku, ta ale pro ofsajd neplatila.

Také český tým dal další branku, konkrétně Petr Galuška, ale i jemu zkazil radost zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Padnout ale mohly i další branky. Aktivní v zakončení byl hlavně Sadílek. Jeho „pumelice" z hranice šestnáctky mířila nad a i průnik mladíka ze Slovácka po pravé straně skončil jen střelou, která se otřela o tyčku. Další dvě šance Galušky, jeho spoluhráče z 1. FC Slovácko, zase zmařil dánský brankář.

Český tým postoupil ze skupiny z 1. místa, takže by měl bát v prosincovém losu 2. stupně kvalifikace nasazený. Měl by se tedy vyhnout těžším soupeřům.

Aleš Čvančara (trenér ČR): „Vůbec jsem nečekal, že by ty zápasy mohly být tak jednoznačné. Zápasy to totiž byly těžké. Šli jsme si ale od první chvíle za výhrami, pro kluky je to první kvalifikace v životě. Ale je to jen první krok na dlouhé cestě. Na mistrovství Evropy je jen sedm volných míst. Šli jsme do každého zápasu s tím, že chceme hrát s nulou vzadu, ale ne způsobem, že budeme betonovat. A to se povedlo. Chtěli jsme hrát atraktivní fotbal směrem dopředu, což se nám dařilo. O to je nula vzadu cennější. Postupovat z prvního místa je dobré, budeme asi nasazení, ale fotbal v Evropě se neskutečně vyrovnává a je to vidět i na dospělém fotbale."

Česká republika U17 – Dánsko U17 3:0 (3:0)

Branky: 8. a 37. Schick, 29. Sadílek