Hosté byli totiž od začátku utkání aktivnější a málokdy půjčili domácím balón. Fotbalistům z Charvátské se příliš nedařila přímočará kombinace, zatímco přihrávky Cvrčovických měly oči a většinou nacházely svého adresáta. Svou převahu vyjádřili hostující fotbalisté již v 9. minutě. To napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů Chadzidis a brankář Čapka se po jeho střele, která zapadla pod břevno, jen ohlédl. Domácí hrozili především ze standardek, ale hostující brankář jejich střely posbíral.

Po půlhodině hry zahrozila poprvé vážněji Charvátská. Košťál dobře forčekoval, vybojoval míč, ale soupeřova brankáře nepřeloboval. Brankář Cvrčovic byl jistý i proti střele Daňka. Ta ale neměla dostatečnou razanci. Na druhé straně těsně před půlí napravil své zaváhání domácí gólman Čpaka, když dvakrát reflexivně vychytal domácí útočníky.

Začátek druhého dějství mohl přinést vyrovnání. Brankář hostí zahrál rukou v šestnáctce, následovala malá domů z deseti metrů. Charvátská ale místo vstřelené branky dostala další direkt. Nejprve nepřímý kop namířila jen do hráčů stojících ve zdi a z následného protiútoku musel Nešpor zatáhnout za záchrannou brzdu, když mu unikal Hýbner. Po druhé žluté a následné červené se ve 49. minutě poroučel ze hřiště. Svou početní výhodu hosté nakonec ještě zužitkovali. V 63. minutě natáhl 40 metrů od branky Polus a míč zaplul bez jediného doteku se zemí k překvapení všech diváků přímo do domácí sítě. Sám střelec svému štěstí nemohl uvěřit. Dalekonosné střely brankáře Čapku děsily nejvíce, v 76. minutě jedna taková orazítkovala břevno domácí branky. Zatímco Charvátská už se v desíti k ohrožení branky nedostala, hosté zvýšili deset minut před koncem na 3:0. Peška udělal v šestnáctce zasekávačku a střelou ke vzdálenější tyči potřetí rozvlnil síť Čapkovy branky.

„Zápas se nám nepodařil. Bohužel nás nepodržel brankář. Takové branky, které jsme dostaly, to by se stávat nemělo. Do utkání jsme ale nastoupili oslabení o tři hráče základu, takže jsme trošku bojovali s úzkým kádrem. Ale soupeř byl jednoznačně lepší, neměli jsme na ně,“ krčil rameny domácí trenér Pavel Boublík.

„Nechtěl bych hanit soupeře, ale byl to jeden z nejslabších týmů, proti kterým jsme letos hráli. Čekal jsem vyrovnaný zápas. Nám ale vyhovuje zdejší terén, je tu velké hřiště. Máme kvalitní mančaft, postavený na technice, pohybu a na střelbě. Zápas rozhodly střely z dálky. Hráčům můžu vytknout jedinou věc, a to, že mohli hrát kompaktněji a přesněji. Na můj vkus tam bylo moc zkažených balónů. Ale nemůžu po nich chtít, aby hráli jako v první lize,“ tvrdil po zápase hostující trenér Stefanos Chadzidis.

Sokol Charvátská Nová Ves – Dynamo Cvrčovice 0:3 (0:1)

Branky: 9. Chadzidis D., 63. Polus, 80. Peška

ŽK: Nešpor 2×, Košťál, Daněk – Peška, Smejkal, Dornay ČK: Nešpor

Diváků: 381

Sestava Charvátské N.V.: Čapka – Nešpor, Daněk, Čech, Michna (87. Holota), Veverka, Očovan (78. Husák), Košťál, Slavka – Bartoš (57. Masařík), Bača