Svěřenci Stanislava Hříby jsou však stále v testovací fázi a zkouší různé varianty. Do sestavy se podepsaly také dovolené. Přesto by mělo být změn v sestavě minimum, jak je u Velkých Pavlovic zvykem. „Chyběli stěžejní hráči jako Šabata, Císař nebo Havlík, testujeme jen Janotu z Hustopečí. Zbytek byli naši dorostenci. Je jasné, že proti našláplým Mutěnicím jsme v takové sestavě neměli moc šancí. Přehrály nás, jen mě mrzí, že jste jim tři góly darovali po našich chybách," zamýšlel se velkopavlovic­ký kouč.

Zápas proti Mutěnicím na tréninkovém hřišti nezačal pro domácí Slavoj nejlépe. Přestože od začátku nastoupilo to nejsilnější, co měl kouč Hříba k dispozici, Mutěnice poprvé překonaly brankáře Chromka už ve čtvrté minutě zápasu. Holešínský prošel kolem dvou obránců, využil prostoru a zakončil levačkou k tyči. Po zbytek první půle už ale nedokázaly Mutěnice využít výhody větru v zádech a i přes přetrvávající převahu další branku nepřidaly.

Ani domácí fotbalisté se ale ke vstřelení branky přes pozornou obranu nedostali, nejblíže k ní měla střela Záblackého, jíž vytáhl gólman hostí na břevno.

Branky začaly pořádně padat až po prostřídání a změně stran. Bohužel však jen do domácí branky. Zkušenější soupeř se projevil jako nekompromisní zakončovatel. Už v jednapadesáté minutě se dostali hosté v rohu hřiště k míči a poprvé překonali náhradního brankáře Václavka. Za dalších šest minut už hosté vedli o tři branky. To se nedohodla obrana Slavoje a osamocený hostující útočník neměl problém vstřelit gól. Aby toho nebylo málo, v sedmdesáté minutě se snesl do domácího vápna opakovaný centr zleva, který uklidil do sítě hlavou Holešínský.

Domácí fotbalisté si kromě několika rohů valné šance směrem dopředu nevytvořili. Na svůj první gól v přípravě tak stále čekají. „Po vystřídání Sladkého a Záblackého jsme dohrávali prakticky bez útoku. V plné síle bychom byli jistě vyrovnanějším soupeřem, přesto je pro nás porážka krutá," dodal Hříba.

Velké Pavlovice – Mutěnice 0:4 (0:1)

Diváků: 110.

Sestava Velkých Pavlovic: Chromek – Halm, Vašek, Kolman – Kerel, Měřínský, Sýkora, Jilka, Kunč – Záblacký, Sladký.

Střídali: Václavek – Šebesta, Pilarčík, Horák.