„Po zkušenostech z prvních dvou kol jsem kluky nabádal, aby prvních patnáct minut hráli jednoduše, snažili se míč držet na soupeřově polovině hřiště, vyvarovali se rychlých gólů ve své síti a otestovali si hru soupeře,“ tvrdil trenér devatenáctky MSK Břeclav Luděk Zlámal.

Přesto jeho družstvo ale začalo špatně, už ve 4. minutě po komplikované rozehrávce na své polovině ztratilo míč a Zlín rychlým průnikem prostřelil brankáře Maňáka. To ještě více srazilo pošramocené sebevědomí kolektivu MSK a v celém prvním poločase se kromě rohových kopů k ničemu vážnějšímu nedostali.

Ve 36. minutě přišel navíc druhý úder domácích. Domácí vyslali míč za obranu, brankář Maňák vyběhl proti nabíhajícímu útočníkovi Zlína, v půli cesty se ale zastavil, a útočník ho přeloboval. Stav 0:2 ještě nebyl tak hrozivý, ve snaze něco s výsledkem udělat provedl trenér Zlámal do druhé půle střídání hráčů.

Z hřiště odešel Konečný, na jeho místo se přesunul Havlena a do útoku byl ke Krutákovi a Ferbarovi jako třetí útočník nasazený Sladký. Dobrých patnáct minut byl Zlín vystavený tlaku. Následně ale přišly další dvě hrubé chyby v obraně v 62. a 64. minutě, po nichž z pouhých pěti metrů doráželi domácí hráči míč do sítě.

Celek MSK U19 se znovu zvedl a dostal se i k přímému ohrožení branky Zlína. V 72. minutě převzal Michal Polášek na středové čáře míč, vyvezl ho blíže brance a krásnou střelou pod břevno snížil na 1:4. Zdálo se, že se stav již nezmění, v 88. minutě ale po další chybě v břeclavské obraně pečetil Zlín své vítězství v poměru 5:1.

„Hráči makali, ale srážejí nás individuální chyby. Měl jsem za to, že je otázka sestavy vyřešená, stále ale přetrvávají chyby v defenzivě, v každém zápase někdo vyhoří. Tentokrát chyběl důraz stoperům v osobních soubojích, neodkopávali míče. Budeme dál hledat ideální sestavu. A zřejmě budeme muset změnit i herní systém, protože hra po křídlech se nám nedaří,“ hodnotil nepodařený zápas Zlámal.