„Konečně se nemusíme strachovat do posledního kola, jako tomu bylo v případě předcházejících postupů. Čekali jsme, že by to mělo vyjít, a jsem za to rád,“ komentoval úspěch krumvířských fotbalistů manažer klubu Josef Káňa.

Podle jeho slov Sokol s největší pravděpodobností neodmítne možnost postupu do krajského přeboru, v němž si zahraje poprvé v historii. „Pokud bude chtít pokračovat zdejší parta, která se tu vytvořila a která má největší zásluhu na postupu, budeme hrát krajský přebor. A všechno nasvědčuje tomu, že kluci budou chtít zůstat. Jen v případě, že by hráči odešli nebo nechtěli, bychom do toho nešli,“ zmínil Káňa.

Pokračuje tak málo vídaná cesta Sokola, který za se osm let probil fotbalovou hierarchií ze suterénu III. třídy až nejvyšší krajské soutěže. V posledních letech tak v Krumvíři každou druhou sezonu zvedají pohár nad hlavu. „Myslím si, že jsme dotáhli toho absolutního vrcholu, který dosáhnout můžeme. Nedokážu si představit, kam by to mohlo jít výš. Krajský přebor je pro nás strop. Navíc je to určitě i z hlediska soupeřů a stylu fotbalu atraktivnější soutěž než například divize,“ podotkl manažer Sokola.

Kouzlo krumvířského celku spočívá podle Káni především v semknuté partě, která spolu kope od žákovských let. „Opravdu je to parta srdcařů táhnoucí za jeden provaz. V podstatě skoro celých osm let hráli kluci zadarmo. Až teď v jarní sezoně jsme pro tým vypsali prémie za vítězství. Nepotřebovali jsme přitom nějaké bývalé ligové hráče nebo placené kvalitní fotbalisty odjinud,“ zmínil.

Do konce ročníku zbývají Sokolu odehrát ještě čtyři zápasy. V nich mohou zaútočit na bodový rekord ve skupině B I. A třídy, který vytvořil Vracov se 65 získanými body. K překonání mety potřebuji hráči Krumvíře získat z posledních dvanácti možných bodů alespoň sedm. „V posledních kolech budeme hrát o tento rekord,“ přiznal Káňa.

V sobotu se novopečení mistři od 16:30 představí na domácím hřišti proti Kyjovu.