„Bylo to bojovné utkání z obou stran. Samozřejmě prohra v poslední minutě mrzí. Domácí rozhodli po našem zbytečném vyloučení. Tady je to o přístupu hráčů a naši mladí se zatím neumí pohybovat v okresním fotbale. Musí se to naučit. Šancí na vstřelení branky jsme měli pět šest. U nás je to evergreen, že nám ani takový počet na vstřelení branky nestačí," tvrdil velkobílovický trenér Ondřej Tesařík

Přestože celý první poločas s míčem mnohem více běhali domácí, vyložené šance si nevypracovali a jen marně kroužili kolem velkobílovické šestnáctky. Největší vzrušení v řadách diváků zapříčinil Antonín Koryčánek, který zezadu zkosil unikajícího Sychu a mohl být rád, že viděl jen žlutou kartu. Potlesk za herní situace si však Hlohovec nevysloužili.

Přesný opak platil pro hosty. Pokud už se Velké Bílovice dostaly k bráně Hlohovce, zavánělo to nebezpečím. Už v 6. minutě měli hosté k brance nejblíže.To utekl po levé straně Roman Osička a nastřelil tyč Drobiličovy brány. Ten samý hráč si pak ještě dvakrát nevěřícně drbal hlavu poté, co na jeho dva dobře kopnuté rohy nikdo nedosáhl a balon jen proletěl pokutovým územím Hlohovce.

Po změně stran přinesl fotbal mnohem více vzrušení. Ve 46. minutě už se domácí radovali z gólu, ale brance předcházel správně odpískaný faul. Pak poprvé pomohla hostům branková konstrukce. Po stažení unikajícího Buriánka zahrál Trpišovský skvěle přímý kop z hranice šestnáctky, hostující brankář Osička míč jen vyrazil před sebe, odkud jej domácí napálili do spojnice tyče a břevna.

Na druhé straně se vydali v 55. minutě do úniku dva na dva Roman Osička s Mádlem a druhý jmenovaný donutil Drobiliče vytáhnut parádní zákrok. Z následného rohu pak hosté už překonali hlohoveckého brankáře, kterého však u tyče zachránil dobře postavený Křen. Pak musel Drobilič dvakrát děkovat dobře postavené brance, když za ním branková konstrukce zvonila po bombách hostů.

Hosté se postupem času stáhli na vlastní polovinu a bránili v devíti hráčích. Tím spíš, že posledních deset minut dohrávali v oslabení po dvou žlutých kartách Jančíka. Domácím se dlouho nedařilo vstřelit vítěznou branku. Tomáš Málek nastřelil hlavou tyčku a jen o chvíli později nepotrestali Hlohovečtí špatný výkop velkobílovického brankáře.

Spása přišla až v nastaveném čase. Kamil Koryčánek se po standardce dostal v malém vápně k balonu a ve skluzu jej dostal do brány. Tím rozpoutal na hřišti obrovskou radost, na druhé straně zavládlo velké zklamání.

„Je to parádní, rozhodnout doma a navíc v tak emotivním zápase. Šancí jsme měli dost, ale štěstí se na nás usmálo až v poslední minutě. Já jsem vlastně ten balon ani pořádně neviděl, vyletěl na mě zpoza hráče. Skočil jsem vlastně do prázdna. Byl to opravdu šťastný gól," popisoval vítěznou trefu Koryčánek, kterého už chtěl trenér v posledních minutách stáhnout ze hřiště. Naštěstí pro něj to nestihl.

Na samém konci zápasu byla k vidění ještě hromadná potyčka před hlohoveckou bránou. Výsledkem bylo vzájemné vyloučení Opluštila a Valachoviče.

Hlohovec – Velké Bílovice 1:0 (0:0)

Branky: 92. Koryčánek K.

ŽK: 6:3

ČK: 92. Valachovič – 80. Jančík, 92. Opluštil (VB)

Střely: 10:6 (v poločase 2:2)

Rohy: 9:7 (2:3)

Diváků: 110

Rozhodčí: Budovič – Koráb M., Koráb V.

Sestavy:

Hlohovec: Drobilič – Málek R., Valachovič, Málek T., Křen – Trpišovský, Buriánek (K), Koryčánek K., Lakatoš – Sedláček, Koryčánek A. (46. Budlanský)

Velké Bílovice: Osička T. – Chrástek, Opluštil (K), Sycha, Růžička, Osička R. I., Šlapeta (80. Mikulica), Jančík, Osička R. II., Mádl (69. Osička L.), Damborský