„Pokud bychom chtěli pomýšlet na nějaký úspěch s Opavou, navíc v tom rozestavení v jakém jsme hráli, to bychom museli hrát bezchybně a ne vytvořit takové minely. Prakticky jsme soupeři oba góly darovali. Ten už si pak zápas zkušeně pohlídal," pokrčil rameny trenér domácích Milan Valachovič.

Zápas v Břeclavi měl po dlouhé době fotbalovou atmosféru. Starala se o ní ale téměř třicítka fanoušků Opavy, kteří nepřetržitě podporovali svůj klub. A jejich oblíbenci je brzy potěšili. Po čtvrthodině hry totiž místo odkopu do autu zvolil Krejčí nahrávku před branku přímo na nohu nabíhajícího Nekudy, a ten neměl problém překonat Prokopa.

A za pět minut se hosté radovali znovu. To se dostal ke střele za hranicí šestnáctky k odražené střele Wirth a za jeho přesnou přízemní střelou k tyči se Prokop jen ohlédl. Po půlhodině už to mohlo být 0:3, když po nacvičeném signálu ze standardky hlavičkoval Metelka zblízka jen do Prokopa.

Domácí byli v první půli vepředu zcela neškodní. Na hrotu osamocený útočník Pospiš se dostal jen do jedné šance a míč napálil z úhlu jen boční sítě. „Na hrotu nám chyběl zraněný Sasín, který dokáže balony sklepávat. Od Pospiše se tentokrát balony jen odráželi," poznamenal domácí trenér. Ten do druhé půle udělal dvě změny v sestavě, což hru MSK mírně oživilo.

Prakticky první střelu na bránu vyslali domácí až ve 49. minutě, ale střelu Krále brankář Godula tygřím skokem lapil. Nejblíže ke vstřelení branky měli Břeclavané paradoxně po nepovedeném odkopu hostujícího obránce Keresteše. Míč se točil nebezpečně k tyčce opavské branky, ale nakonec skončil těsně mimo.

MSK v neustávajícím dešti zlepšil defenzivu a Opava už se ve zbytku utkání už tak často před Prokopa nedostávala. Ale vepředu to Břeclavi stále skřípalo. Kombinace po křídlech nevycházely a také Simandl v samostatném úniku nestihl zakončit.

Mnohem lépe si vedl pět minut před koncem Miroslav Král, který si naběhl na příhrávku od Levčíka a nedal Godulovi šanci. Najednou Břeclavané ožili, vycítili šanci na vyrovnání. A opravdu. Vzápětí mohl Levčík srovnat, ale levačkou poslal „kulatý nesmysl" jen pár centimetrů od tyče opavské branky. Také Simandlova dalekonosná bomba se mezi tři tyče nevešla, a tak hráči MSK znovu odcházeli z trávníku s hlavami skloněnými k zemi.

„Bohužel pro nás, kontaktní gól přišel hodně pozdě. Měli jsme ještě nějaké šance, ale ty jsme v závěru nedokázali proměnit. Sahali jsme alespoň po remíze, ale vítězství hostů je asi zasloužené," dodal Valachovič, jehož družinu čeká příští víkend znovu cesta na sever Moravy. Břeclavané hrají na trávníku nováčka z Mikulovic.

To hosty čekala radostná cesta domů. „Těší mě tři body. Dá se říci, že do osmdesáté minuty jsme domácí do žádné větší šance nepustili. Bohužel pak dala Břeclav kontaktní gól a my jsme se strachovali o výsledek," hodnotil zápas opavský kouč Jan Baránek. „V naší hře byly chyby, ideální to není. Mrzí mě, že jsme ve druhém poločase byli málo nebezpeční. Nedokázali jsme dotáhnout ani jeden z brejků do otevřené obrany domácích," uzavřel Baránek.

Břeclavští fotbalisté (v bílém) doma podlehli Opavě.MSK Břeclav – SFC Opava 1:2 (0:2)

Branky: 84. Král – 15. Nekuda, 25. Wirth

ŽK: Král, Markovič, Cupák – Wirth

Střely na bránu: 4:8 (0:5)

Rohy: 4:6 (1:2)

Diváků: 240

Sestavy:

Břeclav: Prokop – Král, Krejčí, Dobšíček, Šenk – Carvalho, Cupák, Simandl (K), Kleiber (46. Igwe), Levčík – Pospiš (46. Markovič)

Opava: Godula – Keresteš, Wirth, Nekuda (89. Binar), Schaffartzik, Švec, Skřehot, Sedláček (K) (87. Swiech), Metelka, Dvorník, Komenda (75. Jurečka)