Od posledního přesného zásahu jeho týmu už uplynulo 302 odehraných minut. V Uničově k přetržení série nebylo až tak daleko. „Všechno uděláme dobře, ale jen po vápno. Tam nám chybí buď přesnost, nebo větší sebedůvěra hráčů. Naše dobré protiútoky prakticky skončí jen jako náznak šance," uvedl Dvořák.

Výkon Jihomoravanů začal nadmíru dobře. A naprosto protikladně vypadal na konci zápasu. „Uničov byl kvalitní soupeř, přesto se nám povedl vstup do zápasu a drželi jsme s ním krok. Poslední půlhodina od stavu 3:0 už ale byla plně v jejich režii," uznal břeclavský krajní bek Jan Hloch.

Úsilí MSK po půlhodině zchladil domácí kanonýr Aleš Krč. Když se pak na hranici odehrané hodiny zápasu prosadil Uničov podruhé a vzápětí potřetí, bylo po zápase. „Soupeř má hodně nebezpečné oba útočníky a krajního záložníka, k tomu dobrou stoperskou dvojici. Na tuto soutěž mají na konsolidované mužstvo. Kvalita zmíněných tří ofenzivních hráčů rozhodla. To je nebe a dudy," vracel se k rozdílu v produktivitě obou týmů trenér Dvořák.

Břeclav prodloužila svou sérii jarních porážek už na šest zápasů. Naposledy se z výhry radovala 10. října. „Nám nezbývá nic jiného, než zvládnout domácí zápasy s Kroměříží a Holicí. Když se nám to podaří, šance na záchranu tu stále je," upozornil Hloch.

Jeho trenér se k němu přidává. „Nechci panikařit. Určitě jsme nejeli do Uničova prohrát. Ale alfa a omega jsou pro nás tyto dva další zápasy," doplnil břeclavský kouč.

Kromě ofenzivy musí pracovat také na psychice. „Není to s ní ideální, co si budeme nalhávat. Věřím ale, že nám stačí jeden povedený zápas, abychom to konečně zlomili," uzavřel téma uničovského zápasu obránce MSK.

Uničov – Břeclav 4:0 Poločas: 1:0.
Branky: 32. Krč, 56. Vasiljev, 61. Komenda, 77. Krč. Žluté karty: Heinz – Simandl. Rozhodčí: Drozdy – Ondráš, Tomanec.
MSK Břeclav: Lešňovský – Košut, Lysoněk, Svoboda, Hloch – Diviš (73. Presl), Simandl, Lucas (73. Sycha), Netopilík, Walisch – Motyčka (73. Světlík).