„Utkání hodnotím pozitivně. Neprohráli jsme a jsou to první naše body v sezoně z venkovního zápasu. Vytvořili jsme si více šancí. Mrzí nás ale, že si Palkovič obnovil zranění svalu,“ ohlédl se za utkáním trenér Břeclavi Bohumil Smrček.

Zápas v obci v těsně blízkosti slovenských hranic začal lépe pro domácí. V 16. minutě si Sedláček naběhl k šestnáctce a vypadalo to, že bude centrovat. Mladý středopolař Strání ale zvolil šikovný dloubáček, kterým zaskočil břeclavského brankáře Junase a otevřel skóre duelu. Odpověď hostujícího celku, který do zápasu nastoupil v nezvyklé modročerné kombinaci, na sebe nenechala dlouho čekat. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Musil a bylo vyrovnáno.

Penalta v oslabení

Zásadní chvíle, které mohly změnit osud zápasu se odehrály deset minut před koncem. Horčička byl nejprve v 81. minutě po faulu na pronikajícího hráče Strání, po němž inkasoval druhou žlutou kartu, vyloučený a hosté museli dohrávat v deseti. Přesto o dvě minuty později mohli Smrčkovi svěřenci otočit skóre. Sedláček totiž v pokutovém území podrazil pronikajícího Horčičku, za což rozhodčí nařídil penaltu ve prospěch Břeclavi.

Exekuce se ujal jako tradičně Simandl, ovšem brankář domácích Popelka vystihl směr jeho zakončení a zachránil své mužstvo od rozhodujícího úderu. „Škoda té penalty, v závěru jsme si i přes to, že jsme hráli oslabení, vytvořili šance a byli jsme na tom celkově kombinačně lépe,“ zamlouvalo se Smrčkovi.

Po sedmi kolech patří Břeclavi se ziskem šesti bodů třináctá pozice divizní tabulky se stejným bodovým počtem, jako má čtrnácté Blansko a předposlední Třebíč. V sobotu od 15:30 hostí MSK na domácím hřišti Ždírec nad Doubravou.

Strání – Břeclav 1:1 (1:1)
Branky: 16. Sedláček – 25. Musil. Rozhodčí: Malčánek – Ehrenberger, Pospíšil. ŽK: 3:3. 2ŽK = ČK: Ulehla. Diváci: 326.
MSK Břeclav: Junas – Smejkal, Ianosteac, Martinovič, Fiala, Hloch, Simandl (K), Nemec (90. Serafin), Ulehla, Palkovič (41. Horčička), Musil.