„Utkání hodnotím pozitivně. Neprohráli jsme a jsou to první naše body v sezoně z venkovního zápasu. Vytvořili jsme si více šancí. Mrzí nás ale, že si Palkovič obnovil zranění svalu,“ ohlédl se za utkáním trenér Břeclavi Bohumil Smrček.

Zápas v obci v těsně blízkosti slovenských hranic začal lépe pro domácí. V 16. minutě si Sedláček naběhl k šestnáctce a vypadalo to, že bude centrovat. Mladý středopolař Strání ale zvolil šikovný dloubáček, kterým zaskočil břeclavského brankáře Junase a otevřel skóre duelu. Odpověď hostujícího celku, který do zápasu nastoupil v nezvyklé modročerné kombinaci, na sebe nenechala dlouho čekat. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Musil a bylo vyrovnáno.

Bohunice (v červených dresech) - Lanžhot
Lanžhot slavil ve šlágru gólové hody. Vyhrál souboj o první místo

Penalta v oslabení

Zásadní chvíle, které mohly změnit osud zápasu se odehrály deset minut před koncem. Horčička byl nejprve v 81. minutě po faulu na pronikajícího hráče Strání, po němž inkasoval druhou žlutou kartu, vyloučený a hosté museli dohrávat v deseti. Přesto o dvě minuty později mohli Smrčkovi svěřenci otočit skóre. Sedláček totiž v pokutovém území podrazil pronikajícího Horčičku, za což rozhodčí nařídil penaltu ve prospěch Břeclavi.

Exekuce se ujal jako tradičně Simandl, ovšem brankář domácích Popelka vystihl směr jeho zakončení a zachránil své mužstvo od rozhodujícího úderu. „Škoda té penalty, v závěru jsme si i přes to, že jsme hráli oslabení, vytvořili šance a byli jsme na tom celkově kombinačně lépe,“ zamlouvalo se Smrčkovi.

Zkušený záložník Robert Nekarda (na snímku ve žlutém dresu) pomohl fotbalistům Kozojídek v I. B třídě k dalšímu bodu.
Kozojídky remizovaly v Charvátské Nové Vsi. Dělbu bodů zařídil Páleník

Po sedmi kolech patří Břeclavi se ziskem šesti bodů třináctá pozice divizní tabulky se stejným bodovým počtem, jako má čtrnácté Blansko a předposlední Třebíč. V sobotu od 15:30 hostí MSK na domácím hřišti Ždírec nad Doubravou.

Strání – Břeclav 1:1 (1:1)
Branky: 16. Sedláček – 25. Musil. Rozhodčí: Malčánek – Ehrenberger, Pospíšil. ŽK: 3:3. 2ŽK = ČK: Ulehla. Diváci: 326.
MSK Břeclav: Junas – Smejkal, Ianosteac, Martinovič, Fiala, Hloch, Simandl (K), Nemec (90. Serafin), Ulehla, Palkovič (41. Horčička), Musil.