Jediný gól utkání dal už v první půli uničovský Richter po sólovém úniku. Protože poslední Žďár nad Sázavou vyhrál v Třebíči, přiblížil se předposlednímu a zraněními zdecimovanému MSK na jediný bod.

Trenér Břeclavi se musel v Uničově obejít bez zraněných Carvalha, Šenka, kapitána Simandla a potrestaného Paděry. „I v takové oslabené sestavě jsme nebyli v první půli horším týmem, naopak jsme byli kombinačně lepší. Soupeř ovšem potrestal naši hrubou školáckou chybu, a to nás stálo body. Nezasloužili jsme si prohrát. Měli jsme také výborné šance, trefili jsme tyč, ale naše produktivita, která nás kdysi zdobila, je nyní velice nízká," podotkl břeclavský stratég Milan Valachovič.

Jako první se mohli radovat z branky Břeclavané. Šilinger vypálil jedovatou střelu, která už mířila do branky, ale jeden z domácích hráčů ji těsně před brankářem tečoval těsně nad bránu. O chvíli později pak přišla fatální chyba Frátriče, který jako poslední hráč pod tlakem místo rozehrání udělal „zasekávačku". Jeho úmysl vystihl napadající Richter, hnal se sám na Prokopa a střelou podél něj vstřelil první a poslední branku zápasu. Do kabin mohli odcházet hosté za vyrovnaného stavu, ale minutu pře koncem Lapeš hlavičkoval jen do tyče.

Další důležitý moment přišel v 55. minutě. To dostal po zbytečném faulu ve středu hřiště druhou žlutou domácí Ulma, jenže nabídnutou dlouho přesilovku MSK nevyužil. „Málo jsme se tlačili do šestnáctky, vepředu nemáme potřebnou kvalitu. Navíc jsem musel střídat našeho klíčového hráče Sasína, který je po zranění. A když jsme dopředu vysunul i Lysoňka, aby vyhrával hlavičkové souboje, také se před koncem zranil a musel ze hry," tvrdil hořce Valachovič.

Přestože hráli domácí v deseti, dokázali se vyrovnat Břeclavi. Hrálo se nahoru domů, ovšem vyložené šance chyběly. Výjimkou byl Juklův přímý kop do náruče uničovského brankáře a na druhé straně Langerův únik, kterého na poslední chvíli obral břeclavský obránce o míč.

Zrodila se tak těsná porážka Břeclavanů, jenž se v tabulce stále více přibližují poslednímu místu. Ve vloženém středečním kole musí doma s Hlučínem bezpodmínečně bodovat.

SK Uničov – MSK Břeclav 1:0 (1:0)

Branky: 35. Richter
Žluté karty: 40. Ulma (UNI) – 63. Morozov (BRE)
ČK: 55. Ulma (UNI)
Rozhodčí: Mikeska – Kneisl Z., Kneisl L.
Diváci: 305

SK Uničov: Uvízl – Heinz, Ulma, Vejvoda, Koutek – Bača (89. Schwarz), Langer (85. Toman), Juřátek, Jeřábek (70. Kasal), Vasiljev (59. Kuba) – Richter
MSK Břeclav: Prokop – Šilinger, Morozov, Lysoněk (85. Adams), Frátrič – Brunovský, Sasín (55. Kočiš), Benetka, Levčík – Jukl, Lapeš