Průběžná tabulka hovoří jasně pro hosty, okolnosti ale zase zcela opačně.
Program devátého kola jihomoravského Krajského přeboru nabízí několik atraktivních střetnutí. Zřejmě nejzajímavější z nich ale bude, ačkoli to na první pohled nevypadá, dnešní bitva Mikulova s celkem Dědic.

Průběžné pořadí napovídá, že by se mělo jednat o jasnou záležitost hostů. Ti totiž zaznamenali skvělé výsledky a celý přebor dokonce vedou. „Je to skvělé, lepší úvod jsme si nemohli přát. Jsem spokojený,“ raduje se trenér Sokola Jiří Štěpán. Na opačném pólu tabulky, přesně na čtrnácté příčce, se nachází dnešní domácí. Ti moc důvody k úsměvu nemají. „Kladně zatím naše výkony hodnotit nemůžu. Před sezonou jsem upozorňoval na špatný stav ofenzivy a potvrdilo se,“ postěžoval si kouč Mikulova Milan Volf. Ten navíc ví, co jeho tým čeká za protivníka. „Dědice jsou bez debat ve výborné formě a přijedou určitě vyhrát,“ dodal.

Vše ovšem nemusí být tak jednoznačné, jak se zdá. Předzápasové prognózy totiž ovlivňuje hned několik faktů. Prvním z nich je zranění. Zatímco domácí jsou až na pár drobných šrámů v pořádku, hostující kádr ovládla marodka. Hrát nebudou stabilní členové základní sestavy útočník Foldyna a defenzivní pilíř Redek. Otazník potom visí nad startem opory zadních řad Horvátha.

„U něho si nejsme jistí, má čerstvě zašitou ránu na noze a nemusí to být bezpečné, uvidíme,“ uvedl Štěpán. Tomu bude chybět i Pospíšil, který dostal po nesportovním chování disciplinární trest. „Příležitost dostanou náhradníci, snad se chytí. Nebude to jednoduchý zápas,“ poznamenal dědický lodivod.
Pro domácí hraje i to, že jejich útočná síla se už zlepšila angažováním dvou útočníků, Očenáška a zejména zkušeného exligového Fabia Gomese. Chybí protrhnout střeleckou smůlu. „V posledních čtrnácti dnech jsem už byl velmi spokojen s jejich výkony, jen ještě nedávají góly. Bylo ale jasně vidět, že hlavně Gomes je skvělý fotbalista, který na sebe dokáže upoutat dva až tři soupeře a vytváří spoustu prostoru pro jiné. Oba to jsou pro nás opravdu výrazné posily,“ řekl Volf.

Těsně před výkopem jsou tedy na tom se sebevědomím o něco lépe domácí. „Cílem je vítězství, já nic jiného neberu. Předvádíme dobrou hru, jen chyběl střelec a teď to určitě vyjde,“ vyhlásil Volf. Jeho protějšek na lavičce Dědic uznává, že to může dopadnout jakkoli a dokonce mírně favorizuje Mikulov „Vidím šance tak šedesát na čtyřicet pro domácí. Začíná to ale nula nula, tak nevím, proč bychom nemohli využít nějaký brejk a vyhrát,“ uzavřel Štěpán.