Jenže doba, kdy sálová kopaná sloužila výhradně postarším pánům z bývalé portugalské kolonie, už je nenávratně pryč…

„To už dávno není pravda. Teď je situace jiná. Dnešní futsal je enormně fyzicky náročný,“ zdůraznil Marek Demjanovič, kapitán MSK Břeclav a hráč prvoligového Bulldogs Hodonín.

„Dřív to možná bylo jen pro starší hráče, jenže tento sport pokročil. Nicméně technika nehraje nezanedbatelnou roli.“

Pro své tvrzení má jeden zásadní argument. Nejprestižnější halovou soutěž ze srdce starého kontinentu má totiž coby její součást dobře zmapovanou.
„Ale není to nic převratného. Prozatím jsem odehrál v první lize jen dva zápasy. Musím se soustředit především na fotbal,“ vytušil lídr pátého celku MSFL.

Kopat do čutory na vrcholové úrovni mezi čtyřmi zdmi s hokejovou atmosférou pro něj v šestadvaceti letech nemá zatím prioritu.

„Kdyby se tomu plnohodnotně věnoval, má na reprezentaci,“ šokoval kouč futsalového Hodonína Robert Kolínek. „Když to tak vidím, kdo za nás hraje, pevně v to věřím.“

Naposledy se český národní výběr pral o pomyslné futsalové vavříny u břehů Atlantského oceánu v portugalském Portu.

A mezi evropskou elitou na listopadovém turnaji rozhodně nezazářil jako v roce 2004 na fotbalovém Euru.
„A co bych tam dělal? Vždyť na to nemám,“ dodal Demjanovič rozhodně.

Jeho život se nadále točí kolem kulatého míče. Ale toho, se kterým se baví lidi bez rozdílu barvy pleti či vyznání prakticky po celém světě.

„Máme s Markem takovou dohodu, že futsalu se bude věnovat jen tehdy, pokud nebude mít povinnosti v MSK Břeclav,“ nechal se slyšet kormidelník Břeclavi Radek Rabušic.

A skloubit oba sporty dohromady?

„To opravdu nejde. Je tam vysoká pravděpodobnost, že by se mohl zranit,“ tvrdil Rabušic.

„Futsal je téměř bezkontaktní sport, s takovým tvrzením zásadně nesouhlasím,“ podivoval se rozezleně kouč Robert Kolínek.

Hodonínské Buldoky čeká premiérová novoroční bitva mezi prvoligovou smečkou už v pátek 4. ledna, kdy se představí na palubovce Mladé Boleslavi.

Nastoupí futsalový nováček i s Markem Demjanovičem v sestavě?