Vůdce MSK Břeclav Marek Demjanovič dopomohl díky bezbrankové remíze na trávníku Jihlavy svým barvám skoncovat s nelichotivou sérií nezdarů. „Mohli jsme klidně i vyhrát, bohužel se nám nedařilo v koncovce,“ říká šestadvacetiletý středopolař.

Čtyřikrát v řadě jste prohráli, cítili jste se v utkání s Jihlavou pod tlakem?

Musím říct, že ani ne. My máme kvalitní mužstvo, neměli jsme obavy. Nebyl důvod k tomu, abychom se cítili pod tlakem. Věděli jsme, že když se vrátíme k fotbalu, který jsme produkovali v úvodu sezony, tak sérii prolomíme.

Vůbec jste si tedy nepřipouštěli, že byste mohli klopýtnout popáté v řadě?

Opravdu ne. Věřili jsme si. Bylo jen otázkou času, kdy naše neúspěšná série skončí.

Z Vysočiny si však Břeclav odvezla jen bod za bezbrankovou remízu…

Ale odehráli jsme dobrý zápas. Doufám, že už jsme se z krize dostali. Mohli jsme navíc vyhrát, jenže velkou příležitost neproměnil Pekárek a po něm ani obránce Schwarz. Bod z venku ale není určitě ztráta.

Takže pokuty, k nimž vedení sáhlo po porážce s rezervou Slovácka, plní účel?

To nedokážu posoudit, opravdu nevím. Ale začali jsme být daleko více důslední. Uvědomili jsme si, že nemůžeme na hřišti podcenit sebemenší maličkost. Herním pojetím se vracíme myslím tam, kde jsme byli v úvodu ročníku.

Tedy ke hře založené na nepropustné defenzivě, která týmu zajistila vedení v tabulce?

Tak nějak. Ale my se nechceme soustředit jen na obranu. Ano, v Jihlavě jsme v zadu zahráli na nulu, jenže jsme mohli klidně i vyhrát. Bohužel nám nevyšla koncovka, byla to smůla.

Další zápas sehrajete s Bystrcí, kterou jste porazili v poháru . Pomůže to mužstvu, aby zvítězilo?

Těžko říct. Bude to úplně jiný zápas. V pohárech trenéři hodně experimentují, takže proti nám může nastoupit úplná jiná sestava. Hrajeme však doma, musíme konečně vyhrát.

Na vedoucí Olomouc momentálně ztrácíme sedm bodů, přemýšlíte v kabině stále o první postupové příčce?

Ta ztráta není nijak velká. Každý tým má nějaké výpadky. V průběhu sezony se potýká se špatnými výsledky snad každé mužstvo. Zdárným příkladem jsou toho momentálně Mutěnice (za tři zápasy získaly pouze bod - pozn. aut.). Ale dohnat Olomouc bude hodně složité.

Proč se na to díváte tak pesimisticky?

Sestoupili z druhé ligy a je vidět, že mají velmi kvalitní mužstvo. Navíc za ně pravidelně nastupuje až pět hráčů z prvního týmu. O jejich výborné mládežnické základně ani nemluvě.