Jihomoravské derby mužstev z popředí tabulky přineslo zajímavé fotbalové okamžiky. Chybělo jediné. Źádnému ze střelců se nepodařilo zamířit přesně, a tak se Břeclav s Mutěnicemi rozešly bez branek.
Přitom po deseti minutách měl na svých kopačkách stoprocentní šanci Kuba, ale do prázdné branky nedokázal skórovat.

Iniciativu poté na dlouhou dobu převzali hosté a zdálo se jen otázkou času, kdy se dokáží prosadit. Při Obalově šanci zvonila tyč a po půl hodině měl Válek raději místo střely volit přihrávku na osamoceného Drábka.
Tlak hostů přiměl břeclavské trenéry ke střídání nepříliš výrazného Kuby za rychlíka Machalu.

„Byl to správný tah. Hosté měli převahu. My jsme chtěli zahustit střed pole, ale to se nám příliš nevedlo,“ vysvětlil trenér Břeclavanů Radek Rabušic.
Po změně stran se stále více osmělovali domácí. Hráči MSK zvýšili agresivitu, a tak se hrálo více na polovině Mutěnických.

Nejblíže ke skórování měl útočník Pekárek, jehož hlavičku na brankové čáře odvracel výborně hrající Ševčík. Poslední dobrou příležitost měl Machala, ale ani on nemířil hlavou přesně. Domácí střelci tak vyšli na prázdno již třetí utkání za sebou.

Oba trenéři brali bod z utkání jako pozitivum. „Šli jsme za vítězstvím, což jsme potvrdili v první půli. Ve druhém poločase již hráli domácí lépe. Bylo to dobré derby a my bod bereme,“ prohlásil po utkání trenér vinařů Peter Vlček, jehož tým udržel čtyřbodový náskok před sobotním soupeřem.

Také trenér domácích se za dělbu bodů nezlobil. „Soupeř byl kvalitní. Remíza doma je sice ztráta, ale s bodem v tomto utkání jsme spokojeni,“ komentoval domácí trenér Rabušic.