Tradiční jihomoravské derby uvidí dnes diváci v Břeclavi. Domácí Městský sportovní klub přivítá na svém stadionu Mutěnice. Zápas slibuje zajímavou podívanou.

Oba týmy se před vzájemným duelem nachází v dolní polovině tabulky. Zatímco jedenáctá Břeclav se drží v relativně klidném středu tabulky, třinácté Mutěnice hrají o záchranu soutěže. Přesto ani jeden z týmů není před vzájemným zápasem favoritem. „Známe kvality soupeře a myslím, že to bude vyrovnaný fotbal. Rozhodnou zřejmě maličkosti,“ řekl domácí asistent trenéra Antonín Michálek.

Oba týmy si minulý týden spravily chuť a své zápasy vyhrály. Břeclav dokázala naplno bodovat na půdě Zábřehu, Mutěnice zdolaly rezervu Jihlavy. „Chceme bodově potvrdit vítězství ze Zábřehu,“ potvrdil Michálek.

Vinaři ovšem nejedou k řece Dyji s poraženeckou náladou. „Tak jako vždycky jedeme pro tři body,“ usmál se vedoucí mužstva Mutěnic Vojtěch Vala. Ani jeden z týmů nechystá na svého soka speciální taktiku. „Nic nechystáme. Mutěnice sice mají kvalitní tým s řadou osobností, ale i my máme kvalitní kádr,“ sdělil Michálek.

Ani hosté z Hodonínska se na Malára a spol. speciálně nepřipravují. „Osobní obranu na něj hrát nebudeme, protože to by mohlo odvádět pozornost od ostatních hráčů. Na domácí vyrukujeme se zabezpečenou obranou. Pokud se nám povede nějaký brejk, tak to bude super,“ řekl Vala.

Nálada v obou týmech je před derby bojovná. Zatímco vinaři v pěti vzájemných zápasech třikrát vyhráli, Břeclav se z výhry radovala pouze jednou. Navíc doma nedal MSK Mutěnicím ani gól.

Kouč Vlček bude muset oželet služeb kapitána Obala, kterého trápí zraněné tříslo. „O jeho nasazení se rozhodneme těsně před utkáním. Uvidíme, jestli má smysl riskovat, nebo ne. Jeho zranění si bohužel vyžaduje delší léčení,“ pravil Vala.

S jakým výsledkem budou domácí spokojení? „Uvidíme podle vývoje utkání. Určitě chceme vyhrát, ale třeba po zápase budeme spokojeni i s bodem. Určitě nebudeme chtít pouze bránit,“ uvedl Michálek, který věří, že si na zajímavý zápas najde cestu spousta diváků. „Počasí by mělo být ideální. Věřím, že přijde víc diváků než na úvodní jarní zápas s rezervou Zlína,“ uzavřel Michálek.

Předpokládané sestavy

MSK Břeclav: Galla – Pokorný, Schwarz, Michal, Šenk – Jakubovič, Demjanovič, Dvořák, Svoboda – Malár, Čermák
FK Mutěnice: Skácel – Tošovský, Jašíček, Páleník, Ševčík – Helísek, Vrtělka, Petričko (Obal), Filipský – Koštuřík, Macek
Rozhodčí: Viščor – Proske, Juránek (Šalata)
Poslední vzájemný zápas: 0:1 (podzim 2008)
Postavení v tabulce:
11. Břeclav – 19 7 3 9 15:26 24
13. Mutěnice – 19 4 7 8 23:27 19