„Podivín byl kvalitní soupeř, rychlý, důrazný. V první půli, když pršelo, tak ten fotbal byl hodně zrádný. O to víc si cením třech bodů, které jsme vybojovali bez možnosti střídání, protože máme velkou marodku," řekl bořetický trenér Pavel Pilarčík, který měl k dispozici jen jedenáct hráčů a na střídačce s ním byl jen náhradní gólman Otáhal.

Utkání začalo v prudkém lijáku a toto nefotbalové počasí vyhovovalo spíše domácím, kteří byli menšího vzrůstu a s nižším těžištěm se jim snáze běhalo. Už po třech minutách utekl obraně Celticu Martečík, nahrál v dobré pozici pod sebe na Prakse, ale ten pálil těsně vedle. Hned z výkopu pak padla úvodní branka, když kluzký balón propadl podivínskou obranou a Michna podél Létala otevřel skóre.

Byla to jediná přesná střela domácích na branku v prvním poločase. Celtic sice Létala ohrožoval, byly to však střely ze střední vzdálenosti, které míjely prostor mezi třemi tyčemi. I když mnohdy jen o pár centimetrů.

Podivín, který musel pro zranění hráčů dvakrát střídat už v první půli, vyrovnal ve 26. minutě. Ke třetí dorážce se po mele ve vápně dostal Martečík a začínalo se odznovu. Pak měl ještě dobrou šanci hostující kapitán Švestka, hned po nákopu Létala se snažil přelobovat Cichru, ale nejenže překopl bránu, ale natáhl si sval a musel střídat. Významně tak oslabil svůj tým.

„Na body jsme v Bořeticích měli, ale bohužel se nám už v první půli rozpadla osa týmu a museli jsme to přeskupit. Paradoxně když pršelo, tak jsme hráli fotbal. Když přestalo a mohli jsme začít trošku kombinovat, přestali jsme hrát, domácí nám dali gól a už si to pohlídali," komentoval nevydařený zápas trenér Podivína Bronislav Krška.

Druhá půle už tolik fotbalové krásy nenabídla, přestože přestalo pršet. Diváky nadchl výborně kopnutý přímák Gremmela, který obstřelil zeď a jen těsně minul šibenici Létalovy brány. Na druhé straně se Cichra blýskl zákrokem proti Očenáškovi a za necelou minutu ve skluzu i proti Fricovi.

V 67. minutě už se ale skóre měnilo. Vítěznou branku zápasu vstřelil Milan Sycha, který si narazil míč s aktivním Gremmelem a zblízka prostřelil Létala. A rychlonohý Sycha byl při chuti. Devatenáctiletý hráč Celticu si v 83. minutě pohrál s obranou Podivína, třikrát si zasekl míč a nakonec vypálil mimo dosah Létala. Ani poté to Podivín nezabalil a snažil se alespoň zkorigovat stav, ale v koncovce byl nedůrazný.

Podivínský trenér bude mít příští kolo v Rakvicích problém postavit schopnou jedenáctku. Ke dvěma zraněným hráčům se během zápasu přidali další tři. „Vypadá to, že to budou všechno dlouhodobější zranění. Už teď si pomáháme klukama z béčka, teď sáhneme asi i po dorostencích, aby nás bylo aspoň dvanáct," naznačil Krška, že ho nečeká příjemný týden.

Ani na druhé straně se ale počet hráčů moc nezlepší. „Musím kluky pochválit za výborný výkon, za bojovnost. Odehráli zápas s nasazením, i když některým už v závěru chyběly síly. To je tak, když trénujete jen jednou týdně. Ale musíme už ten podzim nějak dohrát a dát se přes zimu dohromady. Pak snad posbíráme bodů více. Potřebujeme je jako sůl," dodal Pilarčík.

Sokol Bořetice – Slavoj Podivín 3:1 (1:1)

Branky: 4. Michna, 67. a 83. Sycha – 26. Martečík

ŽK: 0–2

Střely na bránu: 7:7 (v půli 1:4)

Rohy: 6:5 (4:2)

Diváků: 130

Bořetice: Cichra – Michna, Rozbořil, Kalužík, Jambor, Lorenc, Kachyňa, Gremmel, Petrásek (K), Sycha, Vojtěšek

Podivín: Létal – Krajča, Dohnal, Stojkovič, Kadrnka (18. Hollý, 81. Halm), Nevěděl, Praks, Derbl, Očenášek – Martečík, Švestka (K) (34. Fric)