„A konečně nula,“ culil se při odchodu ze hřiště břeclavský gólman Michal Václavík. Jeho spoluhráči dokázali z vytrvalého tlaku vytěžit dvě branky, a tak se Břeclav po devatenácti zápasech vyhřívá na páté příčce.

Na těžkém terénu a za vytrvalého deště působily Mutěnice od počátku zápasu odevzdaným dojmem. Břeclavi sice chyběla jména jako Michal, Doležal nebo Malár, na její hře to však příliš znát nebylo.

Přesto se až do 43. minuty domácí nedokázali prosadit. Před koncem poločasu však Bielčík zatáhl míč po pravé straně, jeho prudkou přihrávku po zemi na penaltě Dvořák minul, zastoupila jej ale levačka Navrátila. Mladý záložník navázal na trefu z předcházejícícho zápasu s Líšní.

Na začátku druhé půle podržel MSK Václavík, který zastavil míč po střele Otruby. Následovala série šancí Břeclavanů, ty však k brance nevedly. Už se rýsoval klasický scénář, v němž domácí z ničeho inkasují, střelecké schopnosti však opět projevil slovenský forvard Bielčík.

Po rychlém kontru posadil na zadek svého strážce a přes padajícího Kupku zvýšil na 2:0. Zbytek zápasu si domácí v klidu podrželi náskok a trenér Fryš si dokonce dovolil mírně experimentovat, když do hry posílal další mladíky.

„Podle mě šlo o zasloužené vítězství našeho týmu. Čekali jsme těžký zápas a to se také potvrdilo. My jsme neproměnili některé dobré šance, ale celkově jsem s výkonem spokojen,“ hlásil po utkání kouč břeclavských fotbalistů Jiří Fryš.

Mutěnice prokázaly, že se záchranou to budou mít nesmírně těžké. Individuální kvality Otruby či Koštuříka zůstaly osamoceny.