Mimořádně dobrý výkon podali v odloženém zápase 19.kola Moravskoslezské dorostenecké ligy mladí fotbalisté MSK Břeclav kategorie U19. V domácím prostředí si vyšlápli na FC Vítkovice 1909 a poslali ho domů s nadílkou v podobě porážky 0:5. Výkony v posledních zápasech jsou příslibem k odpoutání se z nejspodnějšíchpa­ter tabulky nejvyšší soutěže staršího dorostu.

S Vítkovicemi, kterým se na jaře vůbec nedaří, začali domácí dorostenci opatrně. Byli si vědomí důležitosti zápasu. „Přes zimu jsme tvrdě pracovali a chodili na tréninky vždy v hojném počtu, což se projevuje na naší zlepšené hře na jaře a utuženějším kolektivu. Poslední dva nepovedené zápasy venku jsme brzy inkasovali a utkání se potom už hodně těžko otáčí. Z toho jsme si vzali ponaučení a dali si proti Vítkovicím pozor," poznamenal brankář devatenáctky Lukáš Polach, který udržel na jaře poprvé čisté konto.

Jeho spoluhráči na druhé straně hřiště se ale činili. Už v prvních minutých hry měl dvě dobré šance Jakub Sasínek. Ve třetí minutě se dostal k zakončení, ale brankář Vítkovic jeho střelu vyrazil, o pět minut později se Sasínek dostal k odraženému míči, vystřelil z desíti metrů, míč srazil obránce.

Hned z protiútoku šel útočník hostí zprava sám Polacha, který jeho střelecký pokus chytil. Pak ještě přišla v 17. minutě střela hostí do břevna Polachovy branky, to ale bylo ze strany Vítkovic všechno.

Pak začaly chvíle domácí zálohy, která útočníky zásobovala kvalitními míči. Uklidnění přišlo s první brankou, kterou po úniku Pavla Jurčíka a jeho zpětné přihrávce zaznamenal Sasínek ve 35. minutě polovysokou střelou k tyči.

Do konce poločasu, pět minut po prvním úspěchu, přišla druhá branka Břeclavi. Tomáš Horčička poslal křížný pas za obranu a Jan Hloch z voleje zvýšil na 2:0. „Přesně takový zápas jsme potřebovali pro naši psychiku. Od začátku zápasu jsme se snažili hrát zodpovědně odzadu, což se nám povedlo na jedničku. Poločasové vedení 2:0 nám hodně pomohlo, ale neukolébalo nás," tvrdil devatenáctiletý brankář, který už několik měsíců trénuje s áčkem MSK.

I druhá půle začala nadějně. Již ve 47. minutě po přihrávce Hlocha zprava zvýšil Sasínek hlavou na 3:0. Pak ještě upravili skóre Jurčík po přihrávce od Sasínka, když udělal kličku i brankáři a střílel do prázdné branky. Na konečných 5:0 uzavřel skóre Hloch, který dorazil centr Mariána Matevskiho.

Třetí výhra devatenáctky MSK z odehraných dvaceti zápasů tak stála za to. „Po sérii nepříliš dobrých výsledků venku jsem moc rád, že se nám podařilo doma odvést výborný výkon se soupeřem, kterého máme na dostřel. Zpočátku byli kluci nervózní, ale po vstřelení prvního gólu z nich nervozita spadla a po zásluze vysoko vyhráli," řekl po úspěšném zápasu trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal.

Ten se může od zimy spolehnout i na svého nového asistenta Mojmíra Bezuckého. „Nový asistent trenéra je mě velkým přínosem, protože fotbalu se věnoval dost dlouho, a tak nám může předat hodně zkušeností. Každopádně vyhrávat teď potřebujeme jako sůl," dodává Michal Ivančic, osmnáctiletý záložník staršího dorostu Břeclavi.

MSK Břeclav U19 – FC Vítkovice 1919 U19 5:0 (2:0)

Branky: Jakub Sasínek 2, Jan Hloch 2, Pavel Jurčík

Sestava MSK Břeclav U19: Polach – Wallisch, Šanda, Pafkovič, T.Horčička – Hloch, Netopilík, Slunský (75. M.Horčička), Hovězák (70. Matevski) – Jurčík (82. Tetur), Sasínek