O nápravu a první výhru ve druhé lize se tak pokusila už v sobotu proti Znojmo. A podařilo se jí to.

S poučením ze středy hrál celek MSK U19 zodpovědněji. Uklidnění přinesla 12. minuta. Polášek zprava přihrál před branku Znojma a Sladký u bližší tyče změnil směr dráhy letu míče tím nejlepším způsobem – do sítě.

V průběhu prvního poločasu MSK nepustilo Znojemské do ničeho vážnějšího, naopak ve 40.minutě přidalo druhý gól. Padl opět z kopačky Sladkého, kterému přihrál do šestnáctky Sasínek.

O dvě branky vedla Břeclav i ve středu, proto trenér Zlámal o přestávce hráče upozornil na to, že je třeba i nadále hrát útočně, odvážně, kombinačně, pozorně v obraně. Přesto se dostavil očekávaný tlak Znojma. Trval patnáct minut, Břeclav se mu ubránila a hru vyrovnala.

V 80. minutě se ale Znojmo dočkalo, když po rohovém kopu docílilo hlavou změnu skóre na 2:1. Tento stav nezůstal v platnosti dlouho, po čtyřech minutách poslal Jakub Dobšíček do nájezdu Tomáše Krutáka, který přehodil vybíhajícího brankáře a upravil na konečných 3:1, příznivých a tolik potřebných pro další průběh druholigové soutěže. „Po středě by se mnohé družstvo položilo. Kluci se ale zvedli a výsledkem je naše první výhra v soutěži. Velkou zásluhu na zlepšené hře obrany měli oba krajní obránci Pavel Jurčík a Jan Slunský, kteří svou rychlostí a těsným bráněním likvidovali útočné akce Znojma již v jejich zárodcích,“ chválil břeclavský kouč Luděk Zlámal.

Střelecky se uplatnil Luboš Sladký. „Jeho dvě přesné střely v první půli měli na vývoj zápasu pozitivní vliv. Pochválit musím i Lubora Slunského, který ve středu zálohy již delší dobu podává standardně dobré výkony,“ uvedl po zápasu konečně spokojený trenér Břeclavi.

V dalším kole, které je na pořadu v sobotu 17. září, bude hrát devatenáctka MSK na horké půdě vedoucího celku soutěže Baníku Ostrava U18.