„Byli jsme na hru Karviné připravení, zaměřovali jsme se spíše na obranu a výpadové útočné akce,“ hovoří o připravené strategii trenér nejstaršího dorostu MSK Luděk Zlámal. I když byla Karviná herně zřetelně lepší, produkovala aktivní kombinační fotbal a udržovala si územní převahu, v prvním poločasu branku MSK nedobyla.

O přestávce trenér Zlámal své svěřence upozorňoval na to, že určitě soupeř v prvních minutách druhé půle ještě zvýší svůj tlak ve snaze vstřelit rozhodující gól či góly. Jeho obavy se potvrdily, a i když se dorost MSK snažil čisté konto udržet, po jednom z rohových kopů se z hlavy útočníka Karviné dostal míč do sítě břeclavské branky. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment hry, který rozhodl o těsné výhře favorita 1:0.

Karviná pak nechtěla bezhlavě útočit, kryla si i zadní vrátka a byla spokojená, že získala plný počet bodů. „K lepšímu výsledku by nám musela zabrat záloha, která svou funkci neplnila. Útočníci nedostávali kvalitní míče, ze kterých by se mohla nějaká kloudná gólová šance vytvořit, a střely za hranice šestnáctky brankáře Karviné ohrozit nemohly,“ přidává hodnocení vlastního herního projevu MSK U19 trenér Zlámal.

Vyslovil plnou spokojenost jen se hrou Filipa Lošťáka, hráče osmnáctky MSK, který prodělal ve druhé dorostenecké lize úspěšný debut. V tabulce soutěže zůstává devatenáctka MSK devátá, přičemž má stejný počet bodů jako osmá Vysočina Jihlava a jen o bod před nimi je Třinec. Desátý RSM Hodonín na Břeclav ztrácí čtyři body, za ním jsou se stejným bodovým ziskem Líšeň a Znojmo.

V 18.kole bude hrát dorostenecká devatenáctka v domácím prostředí v sobotu 31. března od 10:15 hodin s Tescomou Zlín U18, které patří průběžně čtrnácté místo mezi šestnácti účastníky soutěže.