Jako první mohli skórovat domácí. Táhlá střela z pětadvaceti metrů skončila na tyči branky Dominika Kunického. Šumperk se poté snažil dostat do blízkosti branky MSK nákopy za obranu. Dvakrát stačili nebezpečí obránci Břeclavi zažehnat, potřetí došlo v pokutovém území ke kontaktu obránce Břeclavi s domácím útočníkem, ten se poroučel k zemi a rozhodčí odpískal penaltu. Z ní se pátý celek tabulky ujal ve 28. minutě vedení, které mu vydrželo do konce poločasu.

První půle se dohrávala bez výraznějších šancí, hra byla naprosto vyrovnaná, co do držení míče i co do střeleckých pokusů.

Ve druhém poločase začal dorost MSK hodně aktivně. Již ve 48.minutě se dostal Michal Florus do bezprostřední blízkosti domácího brankáře a ten se mu prošel kopačkou po koleni. Florus musel pro zranění ze hry odstoupit,. Jenže zápas pokračoval bez přerušení, i bez „ocenění" nebezpečného zákroku.

K dalšímu střídání musel trenér Nádeníček sáhnout v 65. minutě, když těsně u postranní čáry Libor Radkovič odcentroval do šestnáctky Šumperku tak nešťastně, že si přivodil zranění kyčle.

Tým doplnil v poli Vojtěch Bíza, připravený původně jako náhradní brankář. I po těchto oslabeních se podařilo devatenáctce MSK vyrovnat.

Stalo se tak v 68. minutě po přímém kopu Richarda Tichého, na jehož míč si naběhl Tomáš Košut a hlavou srovnal na 1:1.

Hosté nakonec remízu ubránili. „Byla to zasloužená remíza, o kterou se přičinil celý hráčský kolektiv. Vyzvednout ale musím výkon Tomáše Košuta, který bezchybně bránil, vytrvale zakládal útoky po křídlech, posílal centry do šestnáctky a nakonec se postaral o vyrovnávací gól," uzavřel své hodnocení trenér Nádeníček.

Jeho tým je v tabulce nadále jedenáctý ze čtrnácti účastníků.

ŠUMPERK U19 – MSK BŘECLAV U19 1:1 (1:0)

Branka Břeclavi: 68. Košut. Sestava MSK Břeclav U19: Kunický – Košut, Kurdík, Svoboda, Redek – Tichý – Radkovič (65. Bíza), Vu Van, Simonyi, Trčka – Florus (48. Krevňák).