O všem rozhodly tři vlastní chyby břeclavských dorostenců, kterých domácí fotbalisté dokázali stoprocentně využít. Již ve 4.minutě po nepodařeném odkopu stopera Košuta šla Olomouc do vedení, což ji uklidnilo.

V minutě třinácté to již bylo 2:0, když ve středu pole ztratili dorostenci Břeclavi zbytečně míč, následovalo rychlé přenesení hry na opačnou stranu hřiště a z levé strany skórovali domácí podruhé.

Trenér MSK Petr Maléř reagoval výměnou Hovězáka za Hlocha, aby posílil kraj obrany, čímž opravdu došlo k oživení a zpřesnění hry.

Další zlom v zápase nastal ve 43. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučený stoper MSK Radek Svoboda.

„Po prvním faulu za přidržení soupeře za dres nebylo co namítat, druhá žlutá ale byla hodně přísná, přišla po strážce dvou hráčů," komentuje vyloučení Svobody Maléř.

Ve druhé půli celek MSK s desíti hráči vsadil více na organizovanou obranu a vyrážel k brejkům. Obraně se hra dařila a z jednoho brejku hostí mohlo dojít ke snížení náskoku Olomouce. Tomáš Novák ale svou přihrávku nenasměroval přesně a dobře postavený Ivo Tetur se k míči nedostal.

Pak ještě přišla další chyba v obraně Břeclavi. Na hranici šestnáctky ztratili hráči MSK míč a síť za zády Dominika Kunického se v sedmdesáté minutě rozvlnila potřetí.

„Situace se stále opakuje, třetí zápas po sobě jsme venku prohráli po vlastních chybách. Jednoznačně nám chybí kvalita v obranné fázi, dostáváme zbytečně hodně gólů. To je pro mě námět do dalšího týdne, musím defenzivu přeskupit, což mi stěžuje fakt, že nemohu počítat s vykartovaným Svobodou," analyzuje nedostatky ve hře svých svěřenců a spřádá plány na další týden trenér devatenáctky MSK Petr Maléř.

Sestava MSK Břeclav U19: Kunický – Kolaja, Svoboda, Košut, Hovězák (20. Hloch) – Bílek (64. Simonyi), M.Horčička, Wallisch, Novák (82. Tuček) – T.Horčička, Tetur (82. Hakala)