Vždy se totiž promítnou do dalšího průběhu hry, srážejí sebevědomí mladých fotbalistů Břeclavi a vedou k nepříznivým konečným výsledkům. Sobotní zápas s průměrným HFK Olomouc začal nadějně.

Ve druhé minutě vypálil z dvaceti metrů Ferbar a míč z jeho kopačky skončil na břevnu. Po obdržené brance ale tlak Břeclavi opadl. Hra se pohybovala jen mezi šestnáctkami bez reálných šancí skórovat.

Do druhého poločasu muselo dojít ke změnám v sestavě, aby se mohl změnit i obraz hry. Ke zřetelnému oživení aktivit domácích skutečně došlo, zejména pasy Netopilíka měly přesnost, k vytvoření gólových šancí ale nevedly. Naděje se blýskla v 76. minutě. Polášek dostal dobrý míč před branku, tentokrát ale netrefil míč dobře a bylo po šanci.

O osm minut později pečetila Olomouc své vítězství na 2:0. Její záložník unikl po pravé straně, obešel všechny bránící hráče MSK a přesně vystřelil. Brankář Maňák zareagoval dobře, ale míč jen vyrazil před sebe a další hráč HFK ho doklepl do branky.

„Bojovali jsme, to se nedá upřít, naší hře ale chybí fotbalovost, bez toho to nejde. Pochvalu si z celého týmu zaslouží jen Lubor Slunský, jehož výkonnost jde nahoru. Vše je otázkou psychiky, musíme dodat družstvu v týdnu více důvěry a pokusit se překvapit na hřišti Sigmy Olomouc U18,“ netají se nespokojeností s hrou svých svěřenců trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal.