V první půli sledovala sedmdesátka diváků na stadionu v Lesní ulici velmi průměrný fotbal, bez výraznějších šancí. Kvalitě předváděné hry nepomáhala ani mlha a vlhký trávník. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami, oba týmy nepouštěly soupeře do pokutového území.

Hosté měli opticky více ze hry, ale v zakončení měli hodně neseřízená mířidla. Polách přiliš práce neměl, zaměstnala ho jen střela a následná dorážka Holických ze 41. minuty. Jeho protějšek se také zapotil jen jednou, když centr zleva prošel šestnáctkou a Matěj Wallisch na něj ve skluzu nedosáhl.

Po změně stran se počasí zlepšilo, ale štěstí to domácím nepřineslo. Právě naopak. Když se zdálo, že se hra vyrovnává, přišel rozhodující moment zápasu. V 53. minutě nastřelil hostující Zdráhal tyč, míč k němu ale znovu odrazil a podruhé už se holický záložník nemýlil.

Trenér domácích poté vystřídal ofenzivní hráče, což sice přineslo oživení do předních řad MSK, přišly i výraznější šance, ale chybělo to zásadní. Góly. Vyšší obrátky domácích vyústili v šanci Jurčíka, který ale z úhlu hostujícího gólmana nepropálil. Také trestný kop Netopilíka přes zeď už mířil k tyči, ale gólman jej nadvakrát zlikvidoval. Po další centru Netopilíka pak v největší šanci selhal Ferbar, když z malého vápna přestřelil branku. Pak selhal osmnáctiletý hrotový útočník ještě jednou, tentokrát šla těsně mimo bránu jeho hlavička. Závěrečný tlak už k ničemu nevedl. Na domácí obraně si vylámal zuby ještě Jurčík, který nepropálil hradbu těl před sebou. Pak už to byla jen křeč.

Luděk Zlámal: „První poločas jsme začali na můj vkus až moc zatažení a zakřiknutí. Chtěli jsme vsadit od začátku na brejky, ale soupeřova obrana byla pevná, neotvírala prostory a vůbec nás k protiútokům nepouštěla. Ve druhé půli jsme celý náš systém překopali, přišli noví ofenzivní hráči, kteří to rozhýbali. Když ale nevyužijeme i ty nejvyloženější šance, nemůžeme vyhrát. Náš problém s produktivitou stále trvá, útočníci jsou z formy a nikdo je zatím nezastoupil. Je to zápas od zápasu jako přes kopírák. Fotbal se holt hraje na góly a ne na šance a krásu. Výsledek dnes odpovídá předvedené hře."

MSK Břeclav U19 – HFK Olomouc U19 0:1 (0:0)

Branka: 53. Zdráhal

Diváků: 70

MSK Břeclav U19: Polách – Šanda, Vejvančický, Slunský J. (K), Netopilík, Slunský L., Matevski (54. Jurčík), Wallisch, Hloch (63. Sasínek), Ferbar, Pafkovič

HFK Olomouc U19: Doležal – Boyko, Fukana, Manina (K), Zdráhal, Janeček, Smrček, Herník, Lorenc, Vaida, Hustý