Takovou diváckou návštěvu mohou břeclavským dorostencům závidět nejen jejich soupeři v Moravskoslezské dorostenecké lize, ale i třetiligoví hráči áčka Břeclavi. Na ty chodí běžně jen něco okolo dvou set diváků. Devatenáctka MSK si ale nyní zahrála před slušně naplněným stadionem a na tribuně výjimečně nechyběl ani kotel, který se staral o atmosféru v zápase.

Konečné sčítání návštěvníků fotbalového svátku odhalilo příjemné zjištění. Divácký rekord na dorostenecké utkání na jižní Moravě neodolal. Dubnový zápas Bystrce, který činil 535 diváků, v neděli padl. Nový zápis má hodnotu 589 lidí, v republice je to třetí nejvyšší návštěva. „Celou dobu jsme se hlavně modlili, ať vyjde počasí a neprší. Sice bylo pod mrakem, ale lidi to neodradilo. Nakonec padl i rekord, ale to už byla třešnička na dortu. Chtěl bych hlavně poděkovat všem, kteří do areálu přišli a jakýmkoliv způsobem se u nás bavili," poděkoval organizátor akce a výkonný ředitel MSK Břeclav Martin Maťašovský. Sám ještě během zápasu zavítal do kotle, aby poděkoval nejhlasitějším fanouškům domácích.

Ti se snažili od nástupu hráčů na plochu až do závěrečného hvizdu udělat dorostencům atmosféru, o jaké se jim doteď asi nezdálo. Bubny, dýmovnice, světlice, petardy, transparenty a vlajky, to vše bylo ve výbavě několika desítek fanoušků, kteří se na speciální zápas pořádně připravili.

„I přesto, že Sigma byla jasně lepší a zaslouženě vyhrála, přízeň fanoušků nás velmi potěšila. Zvláštní poděkování patří i kotli, jenž nás po celou dobu podporoval," reagoval za celou kabinu devatenáctky záložník MSK Jan Hloch.

Břeclavané na podzim prohráli se Sigmou na jejím hřišti vysoko 0:12 a ani doma jim gól nevstřelili. Přitom docela dlouho to ale vypadalo na vyrovnanou partii. Břeclavané se do soupeře pustili bez respektu a i díky dvojímu vynucenému střídání Sigmy se hosté nemohli dostat do tempa. Největší šanci v zápase měli v úniku dva na jednoho Hakala se Slunským, ale gól nedali.

Od 23. minuty však začala tragická desetiminutovka domácích. První gól dala Olomouc hlavou a vzápětí dostal hostující útočník možnost třech dorážek. Ačkoliv gólman Polach dělal, co mohl, na vše sám nestačil. Vzápětí mohl snížit Marek Horčička, ale ani on neuspěl. Byla to jedna z posledních gólových možností domácích v zápase.

Ve 28. minutě přišla třetí krásná branka, když před hráčem hostů Břeclavané ustupovali, ten natáhl z dálky a trefil šibenici. Při čtvrtém gólu ve 32. minutě zůstal opět ve vápně nehlídaný hráč a bez problémů skóroval. Pak se brankostroj až do 52. minuty zastavil. Po hodině hry už to ale bylo 0:6 a v 74. minutě uzavřeli hosté na 0:7 po úniku dva na jednoho. Břeclavané ve druhé půli vyslali prakticky jen jednu střelu na olomouckou branku.

„Dvacet minut jsme odehráli dobře, ale pak přišly dva rychlé góly, které náš výkon odrovnaly. Soupeř trefil krásné dvě šibenice, těžko s tím něco udělat. Ale v zápase využil všechny naše chyby a netaktické věci, které děláme nejen v tomto zápase. Olomouc je prostě top mužstvo v této soutěži a dokázala nám to," pokrčil po zápase rameny kouč MSK Luděk Zlámal.

Kromě fotbalu ale bylo ve fotbalovém areálu k dostání dobré jídlo i pití, neustále plný byl skákací hrad pro děti a zájem byl i o jízdy na vozítku Segway. K dispozici byla i prohlídka hasičské techniky, hudební vystoupení skupiny Nechce se nám nebo exhibice tanečního studia Actiwity D.C. To vše bylo k vidění zdarma. Na dobrovolném vstupném pak v Břeclavi vybrala Nadace Martina Foukala zabývající se prevencí srdečních onemocnění 4350 korun.

MSK Břeclav U19 – Sigma Olomouc U18 0:7 (0:4)

Střely na branku: 5:16